35 - December 1922. MEMORIE VAN TOELICHTING 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 Jaarwedde van elk der Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, A. A. Swolfs, N. Vos, E. Vedder en j. van Bemmel f 100. Uit dezen post zal slechts in geheel buitengewone gevallen betaling geschieden. Hieruit zullen terugbetaald worden de reiskosten aan leden van het Gemeentebestuur en Gemednte- ambtenaren, welke zich voor dienstzaken op reis moeten begeven. Ook zullen hieruit betaald worden reiskosten aan sollicitanten voor gemeentebetrekkingen. Lager geraamd in verband met de prijsdaling van brandstoffen en licht. In verband met de uitgaven over 1921 en toename der bevolking wordt dit bedrag noodig geacht. De drukwerken enz voor de politie worden verantwoord onder volgn. 135. De kosten voor schoonmaakmateriaal worden geraamd opf 50.— Voor het glazenwasschen, 6 keer per jaar.T?'- Voor gewoon onderhoud zal noodig zijn4dU. Voor arbeidsloonen aan openbare werken, voor schoonmaken cellen, politiewacht enz. 450.— Voor waterleiding wordt geraamd120. Totaal f 1115.— Voor eenige onvoorziene vernieuwingen, voor onderhoud van kachels en andere meubelen wordt geraamd f 435.— Het overige "bedrag wordt uitgetrokken voor kasten en andére meubelen, wegens wijziging van de inrichting in het Raadhuis, nadat het oude Postkantoor door de Gemeente in gebruik is genomen. Bovendien is uitbreiding van het meubilair der Raadzaal noodig, wegens verrneerdering van het aantal raadsleden. Met het oog op de uitgaven over 1921 en toename der bevolking wordt dit bedrag noodig geacht. Tot dit bedrag uitgetrokken om hieruit te kunnen betalen de aanschaffing van een dubbel stel kadasterkaarten. Dit bedrag werd reeds bij de gemeente-begrooting voor 1921 toegestaan, doch de kaarten zijn nog niet gereed. Wegens belangrijke toename der bevolking moet dit bedrag hooger geraamd worden. Met het oog op de verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor den Gemeenteraad, welke in 1923 zullen worden gehouden, wordt dit bedrag noodig geacht. Hieruit wordt ook betaald het typen der kiezerslijst, welke door invoering van het vrouwen- kiesrecht en door toename van de bevolking meer dan dubbel zoo groot is geworden. Het aantal steindistricten bedraagt thans 7. OLQNUMMER

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 155