5 73 December 1922. MEMORIE VAN TOELICHTING 175 Hieronder begrepen de kosten van het plaatsen en wegnemen der ijktafels. Als vorig jaar. 176 177 178 179 180 Het is de bedoeling evenals vroeger uit dezen post een subsidie van f 80.— te verleenen aan de Commissie tot viering van den Koninginnedag voor een eventueel door haar te organi- seeren schoolfeest. Voor onderhoud, vernieuwing en uitsteken van vlaggen en voor eventueele eereprijzen enz. is het restant uitgetrokken. Met eene raming als vorig jaar kan worden volstaan. Een gedeelte hiervan wordt door de bedrijven terugbetaald. Als vorig jaar. Als vorig jaar. Aandeel in de bijdragen in de verpleegkosten van P. F. van Osch en C. J. Allard, vermeld onder volgno. 38 der ontvangsten. 181 182 183 Hieruit zal worden betaald een bedrag van f 0.75 per week, zijnde een gedeelte van de ouder- domsrente van in krankzinnigengestichten verpleegden, door hen aan te wenden voor per- soonlijk gebruik. Thans wordt één krankzinnigen verpleegd, waarvan de ouderdomsrente aan de gemeente ten goede komt. De uitbetaling van dit bedrag geschiedt in verband met Prov. blad no. 92 van 1920. Wanneer inspectie voor de Landweer plaats heeft, wordt deze in de 0. L. School gehouden, hetgeen voor de ingezetenen gemakkelijk is; bij die gelegenheid worden dan ververschingen aangeboden aan het personeel, dat voor de inspectie over komt. In verband met het inwerking treden der Nijverheids Onderwijswet met ingangvan 1 Januari 1921 kan raming op dezen post achterwege blijven. Volgens art 25, 4e lid der Nijverheids onderwijswet moet voor in deze gemeente wonende kin- ^deren, die een school als bedoeld in die wet in eene andere gemeente bezoeken aan die ge- ineente worden vergoed 15% of 20% van het gemiddelde bedrag per leerling der netto kosten. Gerekend wordt op eene vergoeding voor 120 leerlingen f 63.— per leerling. IfOLGNUMMER

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 193