1922 91 3 December 1922. lMD 1 MEMORIE VAN TOELICHTING m. 3 4 a. Het onder dit volgnummer geraamde bedrag is gelijk aan het totaal van alle uitgaven op de gemeente-begrooting uitgetrokken voor het onderhoud van wegen, plantsoenen en wandel- plaatsen, openbare gebouwen en andere openbare werken, alles zooals nader is aangegeven in den hierachter opgenomen Overzichtstaat—Bijlage B. Bij vergelijking met de begrooting voor 1922 blijkt, dat in totaal ruim f 11000.minder wordt geraamd. b. Geraamd bedrag der werkzaamheden en leverantiën voor rekening van Gemeente-Bedrijven. Door Openbare Werken geschieden de bijstratingen van wegen bij het maken van aansluitingen voor Gas, Water en Electriciteit en worden verschillende werkzaamheden voor het Grond- bedrijf verricht. De kosten worden aan het desbetreffende bedrijf in rekening gebracht. Geraamd naar gegevens over 1922; op dit hoofd worden verantwoord de aan particulieren in re- kening gebrachte kosten van rioolaansluitingen, aanleg van inrijen enz., alsmede van wijzi- gingen in het uitbreidingsplan. Voor memorie uitgetrokken. In 1921 werden eenige wegen op „Leeuw en Hooft" en op „Rozenburg" door het Grondbedrijf in onderhoud en beheer aan Openbare Werken overgedragen. Het Grondbedrijf stortte bij die gelegenheid een bedrag van f 2209.40 ten einde die wegen gedurende den eersten tijd te onderhouden. Dit bedrag was niet terstond noodig, zoodat het in een reservefonds werd gestort. Ook van de gelden door andere bedrijven en derden betaald voor het opbreken en weder in orde maken van gemeente-wegen werd f 3300.— ger^serveerd, omdat herstelde wegen na eenigen tijd tengevolge van verzakking wederom moeten worden opgehaald. Voor het jaar 1923 wordt geraamd, dat een gedeelte van de gekweekte reserve tot een bedragvan f 3800.— gebruikt moet worden. (zie volgnummers 11 der Ontvangsten en 23, 26 en 33 der Uitgaven). \Q VOLGNUMMER

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 19