21 DCCEMSER 1922 dezer redenen !:an worden gerangschikf, iemeer omdat ook nergens in de Lager Onderwijswet of in de ter uitvoering dier wet gegeven voorschriften wordt ge- sproken van een rijwielbewaarplaats bij eene school. De wet beschouwt dus blijkbaar een rijwielbewaar- plaats niet als een deel van de inrichting van de school en derhalve kunnen noch op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet, noch op grond van eenig ander artikel dier wet, de gevraagde gelden uit de gemeen- tekas worden toegestaan. De kwestie, of de rijwiel- bewaarplaats al dan niet noodzakelijk is, kan dan ver- der buiten beoordeeling blijven, omdat het op grond van art. 5 der Lager Onderwijswet aan de Gemeenten uitdrukkelijk verboden is aan Bijzondere Scholen bij- dragen uit de Gemeentekas te verstrekken anders dan in de gevallen en onder de voorwaarden in de wct genoemd. De meerderheid van ons College deelt dan ook in de meening van den Inspecteur van het Lager Onder- wijs en geeft U derhalve in overweging het verzoek van genoemd Schoolbestuur af te wijzen. De minderheid van ons College kan zich met de zianswijze van den Inspecteur niet vereenigen deze heeft een algemeen advies uitgebracht. Ware door dat advies bewezen dat de gelden vocr de aanvraag V2n het Bestuur der Christelijke School niet mogen worden toegestaan, omdat een fietsenbewaar- plaats niet tot de noodzakelijke inrichting van deze school behoort, dan was het wat andersin plaats daarvan wordt alleen gezegd, dat zij niet tot de nood- zakelijke inrichting van eene school behoort, iets heel algemeens dus en het is toch duidelijk, dat niet alle gevallen over één kam geschoren kunnen worden. Naar de meening der minderheid kan voor een be- paald geval wel degelijk het hebben van een fietsen bewaarplaats noodzakelijk zijn ook voor de inrichting eener school evenzeer als een bergplaats vocr jassen, petten, klompen of paraplu's en inderdaad is dat voor de Christelijke school alhier het geval. Immers vele kinderen dierschool wonen op een afstand van 3 K.M en meer, kunnen ook van een tram geen gebruik maken, hetzij omdat er geen is of omdat het te duur is, ter- wijl het toch wenschelijk is dat zij tusschen de school- tijden thuis komen en niet steeds door die afstanden te loopen te veel tijd verliezen. Inderdaad stonden dan ook bij een onverwacht be- zoek van de minderheid van ons College aan die school, ongeveer 30 fietsen in weer en wind op een zeer onveilige plaats. De vraag rijst nu, of gelden voor den bouw van een

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 228