48 Aanvaarding schenking ge- denkteeken van Linnaeus. 17 MEI 1923. De Raad der Gemeente Heemstede Gezien een schrijven van den heer Mr. C. J. Boer- lage, Notaris alhier, dd. 2 Mei j.!., luidende als volgt Aan Heeren Burgemeester en Wethouders der Gemeente Heemstede. Edelachtbare Heeren, In Juli 1921 werd het landgoed „de Hartekamp" gelegen onder de gemeer.ten Heemstede en Bennebroek in openbare veiling verkocht. Op deze buitenplaats, waarop de Zweedsche natuur- vorscher Carolus Linnaeus in de jaren 1736, 1737 en 1738, als gast van den toenmaligen eigenaar, den Amsterdamschen burgemeester Clifford, verblijf hield en zijn beroemd werk „Hortus Cliffortianus" schreef, is op den 23sten Mei 1607 ter nagedachtenäs aan dit feit en tevens ter herdenking van het tweede eeuw- feest van Linnaeus' geboorte een borstbeeld van Lin- naeus op marmeren voetstuk opgericht door een comité, bestaande uit vertegenwoordigers van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap „Natura Artis Magistra", de „de Nederlandsche Dierkundige Vereeniging", „de Nederlandsche Botanische Vereeniging", „de Neder- landsche Natuurhistorische Vereeniging", „de Neder- landsche Entomologische Vereeniging", „de Nederland- sche Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde" en „de Nederlandsche Ornithologische Vereeniging". Dit Comité heeft het borstbeeid met voetstuk op het landgoed „de Hartekamp" doen piaatsen en het op voormelden herinneringsdag overgedragen en toever- trouwd aan de zorg van den heer P. Smidt van Gelder, destijds eigenaar van „de Hartekamp", die zich toen bereid verklaarde het gedenkteeken in goeden staat te onderhouden en om, indien het landgoed ooit mocht worden verkocht, er voor te zulien waken, „dat na-

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 11