48 17 MEI 1923. drukkelijke bepalingen het monument zouden blijven beschermen". Ruim 14 jaren daarna heeft de heer P. Smidt van Gelder zijne buitenplaats „de Hartekamp in veiüng verkocht, evenwel zonder inbegrip van het Linnaeus- gedenkteeken, dat door genoemden heer steeds met groote piëteit werd onderhouden en van den verkoop uitdrukkelijk werd uitgesloten. De opvolgende eigenares van „de Hartekamp Vrouwe C. C. F. G. von Pannwitz, geboren Roth, heeft terstond na den aankoop van gemeld landgoed met de meeste welwillendheid toegestaan, dat het ge- denkteeken zijne tegenwocrdige plaats za! mogen be- houden en tevens zich tot voortzetting van het onder- houd daarvan bereid verklaard. Hoewel de instandhouding en verzorging van het Linnaeusmonument alzoo voorloopig zijn verzekerd, is thans ook de tijd gekomen om het voortbestaan daarvan voor het vervolg „door nadrukkelijke bepa- liiigen te beschermen". 5 De vertegenwoordigers van de hiervoor^ genoemoe vereenigingen en van het door die vereenigingen ge- vormde comité tot herdenking van het tweede eeuw- feest van Linnaeus' geboorte hebben gemeenc! te: be- reiking van dit doe! geen beteren weg te kunnen in- slaan, dan het borstbeeld van Linnaeus met marmeren voetstuk ten geschenke aan te bieden aan de gemeente Heemstede en hebben daarom den heer Doktor Coen- raad Kerbert, directeur van het Koninklijk Zoclogiscn Genootschap „Natura Artis Magistra te Amsierdam gemaclitigd om namens hen in overleg te tieden met Vrouwe C. C. F. G. von Pannwitz, geboren Roth voornoemd en het gemeentebestuur van Heemsiede tot het aangaan eener overeenkomst betreffende de instandhouding en de verzorging van het Linnaeus- monument op de Hartekamp en de schenking van het beeld aan de gemeente Heemstede voorts namens het comité bij notarieele akte dit gedenkteeken aan de gemeente Heemstede ten geschenke over ie t.ragen en daarbij de voorwaarden en bepalingen der schen- king te regelen en vast te stellen, speciaa! die betref- fencie het voortdurend onderhoud en de plaatsing van het monument. Men is daarbij uitgegaan van de overtuiging da. het gemeentebestuur bereid za! worden gevonden dit geschenk te aanvaarden, omdat het verblijf van Lin- naeus op „de Hartekamp" zoo liier te lanoe als in het buitenland eene algemeene bekendheid^ aan deze gemeente heeft gegeven en de roem van dezen groo- ten natuurvorscher zoo nauw met de gemeente

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 12