48 17 MEI 1923. Heemstede is verbonden, en dat het veilig aan het gemeentebestuur zal kunnen worden overgelaten om met de tegenwoordige eigenaresse van „de Hartekamp" eene regeling te treffen omtrent liet verblijf en de instandhouding van het Linnaeus-monument op gemeld landgoed en om zoo onverhoopt te eeniger tijd er bezwaar mocht ontstaan dit gedenkteeken op zijne tegenwoordige plaats in stand te houden er zorg voor te dragen dat in de gemeente Heemstede eene voegzame plaats voor het borstbeeld van Linnaeus zal worden aangewezen. Uit naam van den heer Dr. C. Kerbert voornoemd, heb ik de eer U uit te noodigen aan den Raad Uwer Gemeente voor te stellen om de schenking van het borstbeeld van Linnaeus met marmeren voetstuk ten behoeve van de gemeente Heemstede te aanvaarden en voor het geval daartoe door den gemeenteraad mocht worden besloten, het hierbij gevoegd ontwerp der akte van schenking aan Uwe beoordeeling te on- derwerpen. Overwegende, dat tegen deze schenking geene be- zwaren bestaan en dat het gewenscht is het voortbe- staan van dit gedenkteeken te verzekeren Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT 1. Bovengenoemd geschenk in dank voor de ge- meente te aanvaarden en wel op den grondsiag van de bepaiingen en voorwaarden genoemd in dehierop betr^kking hebbende ontwerp-akte van schenking; 2. Burgemeester en Wethouders uit te noodigen aan de schenkers een brief van dankbetuiging te zenden. Gedaan ter open'oare raadsvergadering van den 17 Mei 1923. De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 13