49 Vaststelling Vermenigvuldi- gingscijfer dienst 1923-1924. 17 MEI 1923. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 26 October 1922 werd het ver- menigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomsten- belasting dienst 1922/1923 vastgesteld op 1,1. Dat die vaststelling niet eerder geschiedde vond haar oor- zaak hierin, dat eerst werden afgewacht de gegevens omtrent de gemeente-rekening over 1921 en die der ontwerp begrooting voor 1923. Aan een zoo late vaststelling van dit cijfer zijn ech- ter verschiüende bezwaren verbonden. Zoo heeft dit o.m. tengevoîge een late uitreiking der belastingbiljetten, waaidoor de belastingplichtigen weinig tijd hebben om het verschuldigde te betalen, terwijl vele aanslagen moeilijk zijn in te vorderen we- gens verfrek van belastingplichtigen uit de gemeente, wegens staking van het bedrijf of wegens verminde- ring van inkomen. Teneinde deze bezwaren zooveel mogelijk te on- dervangen, zouden wij bij wijze van proef reeds nu tot vas'.stelling van het vermenigvuldigingscijfer willen overgaan en daarbij rekening wiilen houden met de gegevens, welke ons thans reeds ten dienste staan. Over deze aangelegenheid is een uitvoerig rapport uitgebracht, dat voor U ten Raadhuize ter lezing is nedergelegd. Aan de hand van dit rapport zijn wij tot de slotsom gekomen, dat het vermenigvuldigingscijfer voor het nieuwe belastingjaar tot 1 kan worden terug- gebracht, waarom wij U voorstellen dit cijfer als het vermenigvuldigingscijfer vast te stellen. Heemstede, 3 Mei 1923. Burgemeesîer en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS, üfitta O—X? o/jL t-t-

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 15