51 Aankoop van grond aan de Adriaan Pauwlaan voor bouw Bijz. Prot. Seholen en verkoop van een gedeelte van dien grond. 17 MEI 1923. Aan den Raad. Zooals Uwen Raad bekend is, werd bij Koninkiijk Besluit van 20 November 1922, no. 48, met vernieti- ging van het besluit van Uw College, dd. IQOctober 1921, no. 95a, en van het besluit van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, dd. 17 Mei 1922, no. 1, be- paaid, dat de door Uw Coüege geweigerde mede- werking tot het beschikbaar stellen van de benoodigde geiden, ten behoeve van de stichting van een bijzon- dere school voor gewoon lager onderwijs en eene voor uitgebreid lager onderwijs op een terrein nabij de Koediefslaan door het Bestuur der Vereenigäng „Bijzondere Protestantsche School" te Heemstede, möet worden verleend. Naar aanleiding van dat besluit kwam bij Uw Col- lege in een adres van verschillende inwoners uit het noordelijk deel der gemeente met het verzoek de ge- noemde scholen niet nabij de Koediefslaan, doch op een meer noordelijk gelegen punt in de gemeente te doen bouwen. Zoowel door het Schoolbestuur als door ons Col- lege is toen uitgezien naar een ander geschikt terrein, waarop de scholen zouden kunnen worden gebouwd, en zijn te dier zake verschiilende onderhandelingen gevoerd. Waar de terreinen, welke de gemeente zelf reeds in eigendom heeft, voor dit doel minder geschikt wer- den geoordeeld, viel ten slotte de aandacht op een terrein in eigendom toebehoorende aan den heer J. Preijde Gzn. alhier, hetwelk gelegen is aan de zuidzijde van de Adriaan Pauwlaan. Een bezwaar hiertegen was echter, dat dit terrein zijnde Sectie A. nos. 4020 en 402.4, eene oppervlakte heeft van 9Ö67 M2, terwijl de eigenaar niet genegen was daarvan een gedeelte te verkoopen ten behoeve van de te bouwen scholen, waarvoor een zoo groot lerrein niet noodig is.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 19