45 Tegemoetkoming pensioen Wed. J. H„ Snijder. 17 MEI 1923. Aan den Raad. Krachtens het raadsbesluit van 6 October 1914 werd asn j. H. Snijder, in leven gepensionneerd commies- chef ter secretarie dezer gemeente, eene toelage op zijn pensioen verleend van f 125.'sjaars op de gronden als in het bij dat raadsbesluit behoorende praeadvies zijn omschreven, terwijl hem volgens raads- besluit van 28 December 1920, no. 128, een bijslag op toelage en pensioen werd uitgekeerd van 75 pCt. van het totaal bedrag van toelage en pensioen. Den 15 October 1922 is de heer Snijder overleden, tengevolge waarvan volgens de bestaande regeling bedoelde toelage en bijslag zijn uitbetaald geworden tot I Januari ly23. Het pensioen voor de weduwe is intusschen be- paald op f 713.'s jaars, zijnde dit berekend volgens de bepalingen der Pensioenwet 1922. Indien haar pensioen was berekend volgens de Pensioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 en haar bovendien werd ui'gekeerd volgens genoemd raadsbesluit de 75 pCt. bijslag, welke ook wijlen haar echtgenoot genoot, dan zouden haar inkomsten zijn geweest rond f436,— pensioen en f 327.—bijslag, dus totaa! f 763.'sjaars. Het komt ons biliijk voor aan genoemde weduwe uit de gemeentekas uit te keeren het verschil tussc'hen laatsgenoemd bedrag en het bedrag dat zij thans aan pensioen ontvangt, zijnde f50,— 'sjaars en dit te blij- ven doen tot cck het weduwenpensioen vervalt. Wij kunnen nog mededeelen, dat bij de begrooting voor 19^3 reeds met deze tegemoetkoming is rekening gehouden door bij volgnummer 172 een bedrag te ramen voor uitkeering in nog door Uwe Vergadering te bepalen gevallen. Hierom stellen wij voor bijgaand ontwerp-besluit te krachtigen. Heemstede, 9 Mei 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS,

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 5