4e. Wijziging Algemeene Politieverordening. 16 AUGUSTUS 1923. De Raad der Oemeente Heemstede Overwegende, dat het in het belang van de open- bare gezondheid is, dat de verdelging van malaria- muggen niet alleen door de Overheid, maar tevens door de inwoners ter hand wordt genomen Gelet op het advies der Oezondheidscommissie ge- zeteld te Bloemendaal dd,/J Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT De Algemeene Politieverordening dezer Gemeente aan te vullen met het volgende artikel Artikel 56bis. De eigenaars of gebruikers van zolders, kelders, stallen, pakhuizen, bergplaatsen en dergelijke gebouwen of gedeelten van gebouwen zijn verplicht geregeld te zorgen voor het dooden der zich in die gebouwen bevindende muggen. Overtreding van het bepaalde in dit artikel wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste f 25. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd na schriftelijke aanzegging aan de hier bedoelde eigenaars of gebruikers ten koste van de nalatigen het dooden der muggen te doen verrichten. Tot handhaving van het bepaalde in dit artikel wordt de last om, met inachtneming der voorschriften van de wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad no. 83) de woningen der ingezetenen, ook huns ondanks, binnen te treden, verstrekt aan de beambten van po- litie en aan hen, die verder met de uitvoering van dit artikel zijn belast of daartoe moeten medewerken. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 16 Augustus 1923. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 13