Aanvulling bouw- en woningverordening. 27 SEPTEMBER 1923. De Raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat het gewenscht is voorschriften vast te stellen, welke bij het stellen, gebruiken en op- ruimen van steigers moeten worden opgevoigd Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT: De bouw- en woningverordening voor de gemeente- Heemstede, vastgesteld 27 April 1905, iaatstelijk ge- wijzigd den 28 December 19j0, als volgt aan te vullen Na artikel 60 bis wordt ingevoegd het volgende artikel Iuidende Art. 60 ter. Bij het stellen, gebruiken en opruimen van steigers moeten onderstaande voorschriften worden opgevolgd lo. Alle onderdeelen van steigers moeten van gaaf en gezond materiaal en in verband met hunne be- stemrning, van voldoende afmetingen zijn. 2o. Steigerpalen, oplangers en schakels moeten, gemiddeld, ten minste 0.24 M. in omtrek meten. 3o. De vaste stand der steigerpalen. zoowel ten opzichte van wegzakking als zijdelingsche verschui- ving, moet verzekerd zijn. Zij moeten eenigszins hel- lend naar den muur van het gebouw toe worden opgesteld. 4o. De steigerpalen moeten onderling worden ver- bonden door kruisverbindingen en de steigerpalen en schakels aan de gevels en balklagen door zwiepingen. 5o. De oplangers moeten aan de steigerpalen en de schakels aan de steigerpalen of de oplangers wor- den verbonden door middel van opgespiede stroppen. Tot ondersteuning van de oplangers en de schakels moeten klossen worden aangebracht. 6o. De kortelingen moeten afhellend naar het ge- bouw gelegd worden, ten minste 0.10 M. in den muur

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 1