94 25 OCTOBER 1923 Burgemeester en Wethouders, de huur niet minder zal bedragen dan f 4.per week behalve voor de 5 kleinste woningen 13. dat de Vereeniging, zoolang Burgemeester en Wethouders dit wenschelijk achten aan de gemeente het recht van voorkeur moet geven op de huur van tien woningen ten behoeve van door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen personen deze perso- nen moeten wat hun inkomen betreft voor het bewo- nen van deze woningen in aanmerking komende huurprijs, dien deze personen aan de Vereeniging te betalen hebben wordt op gelijke wijze vastgesteld, ais ten aanzien van particuliere huurders geschiedt. Burgemeester en Wethouders bepalen in overleg met het Bestuur der Vereeniging welke personen als huur- ders dezer woningen in aanmerking komen, zoomede de soort en de ligging dier woningen. Achten Burgemeester en Wethouders het niet noo- dig, dat dadelijk het geheele aantal woningen waar- voor voorkeur is bedongen, voor bedoelde personen beschikbaar wordt gesteld, dan kunnen de niet dade- lijk benocdigde woningen aan particulieren worden verhuurd. Blijkt het later noodig over het volle aantai te beschikken, dan geven Burgemeester en Wethou- ders daarvan aan de Vereeniging kennis, die dan verplicht is de eerst vrijkomende woningen te verhuren aan personen, als hiervoor bedoeld, totdat het volle aan'al bereikt is. fluurderving, tengevolge van leegstaan van een beschikbaar gestelde woning, wordt, zoolang Burge- ïtieester en Wethouders niet hebben verklaard, dat de woning voor het vervolg niet meer voorbedoelde personen beschikbaar behoeft te worden gehouden, door Burgemeester en Wethouders aan de Vereeniging vergoed. De Vereeniging heeft het recht tot huuropzegging indien de huurder de huurvoorwaarden niet nakomt of door wangedrag van hem of zijn gezin of door slechte bewoning daartoe aanleiding geeft 14. dat bestek en voorwaarden der te stichten woningen aan de goedkeuring van Burgemeester en Wefhouders zijn onderworpen 15. dat in het vervolg geen onroerend goed mag worden aangekocht zonder goedkeuring van Burge- meester en Wethouders 16. dat bij vervreemding of bezwaring van onroe- rende goederen der Vereeniging zonder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders of anders van Gedeputeerde Staten, het Bestuur aan de Gemeente zal verbeuren een bedrag van f 2000.—waarvoor de leden van het Bestuur hoofdelijk ieder voor een ge- heel aansprakelijk zullen zijn, onverminderd het recht der Gemeente, om, zoo daartoe termen zijn in plaats van die geldboete schadevergoeding te eischen en

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 17