1 17 JANUARI 1924 besluit terstond kennis geeft aan Burgemeester en Wethouders en aan de ouders, voogden of verzorgers dier leerlingen. Indien hij een verbod tot schoolgaan gedurende langeren tijd wenschelijk acht, doet hij daartoe een voordracht aan Burgemeester en Wethouders, die be- voegd zijn aan kinderen den toegang tot de school te ontzeggen, zoolang zij dit wenschelijk oordeelen. Art. 38. Het hoofd der school ontvangt op zijne aanvrage en onder goedkeuring van Burgemeester en Wethou- ders de schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften en doet hiervan, desgevorderd, jaarlijks verantwoor- ding. Hij ziet toe, dat al het schoolmateriaal zorgvuldig behandeld en goed onderhouden wordt. Art. 39. De zorg voor de reinheid der lokalen en van het- geen verder tot de school behoort, voor de goede bewaring van meubelen en schoolbehoeften, voor doelmatige ventilatie tijdens en goede luchtverversching tusschen de schooltijden, alsmede voor behoorlijke verwarming en verlichting, is aan het hoofd der school opgedragen. Art. 40. Hij is verantwoordelijk, dat de schoollokalen tot geen ander doel worden gebezigd dan voor openbaar schoolonderwijs, voor zoover Burgemeester en Wet- houders geene afwijking van dezen regel hebben toe- gestaan. In deze gevallen ziet hij toe, dat de voor- waarden, waarop dit geschied is, stipt worden nage- komen. Art. 41. Aan het hoofd der school is de zorg opgedragen voor de regeling en het onderhoud der schoolbiblio- theek. De catalogus wordt geregeld bijgehouden en op den lsten Juli 1924 aan Burgemeester en Wethouders in afschrift medegedeeld, terwijl jaarlijks op den lsten Juli mededeeling wordt gedaan van de aan de biblio- theek toegevoegde of daaruit verwijderde boeken.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 11