1 Verordening voor de Open- bare Scholen en voor het Onderwijzend Personeel aan die scholen in de Gemeente Heemstede. 17 JANUARI1924 Aan den Raad. Ter gelegenheid van de vaststelling der vakken voor de opgerichte Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs werd door ons toegezegd, dat eene nieuwe verordening voor de Openbare Scholen en voor het Onderwijzend Personeel aan die Scholen zou worden aangeboden. Door ons is thans de geldende verordening zooda- rig gewijzigd, dat deze ook van toepassing is op de nieuwe school voor Uitgebreid Lager Onderwijs. Voorts zijn door ons daarin enkele kleine redactie wijzigingen aangebracht. terwijl daaruit is weggelaten de bepaling dat het Hoofd der Sshool eene lijst moet bijhouden van de kinderen, die van het Herhalings- onderwijs, thans Vervolgonderwijs, gebruik maken, omdat dit punt geregeld is bij de betrekkelijke veror- dening. Tevens is in de verordening niet meer opgenomen de verplichting van het Hoofd der School tot inning van de schoolgelden. Intusschen kunnen wij mededee- len dat deze wel bereid is tegen de vastgestelde ver- goeding het schoolgeld te innen en dit ook nog steeds doet. Ten slotte is, in verband met aan ons uitgebrachte adviezen, niet meer opgenomen de bepaling dat de onderwijzers geen geschenken van leerlingen of ouders enz. mogen aannemen en geen leerlingen voor huis- houdelijke diensten mogen gebruiken. De toelating tot de school voor U.L.O. heeft voor het eerst plaats gehad in September 1922 en het is de bedoeling, dat die toelating geregeld in September van elk jaar zal plaats hebben. In verband hiermede werd door ons het oordeel gevraagd van het Hoofd der Openbare Scholen, om ook de toelating tot de school voor gewoon lager onderwijs te doen plaats hebben in September van

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 1