1 17 JANUARI 1924. Zij onthouden zich gedurende dien tijd van rooken. Zij zorgen steeds behoorlijk gekleed te zijn onder schooltijd. Art. 15. Alle bijzonderheden of opmerkingen van eenig be- lang voor het onderwijs brengen zij onmiddellijk ter kennis van het hoofd der school. Behoudens spoedeischende gevallen geschiedt dit buiten de schooluren. Art. 16. Het hoofd der school roept het personeel op voor het houden van een schoolvergadering, ter bespreking van onderwerpen, de leerstof, de kinderen of de school betreffende, indien en zoo dikwijls hij zulks wensche- lijk acht, doch minstens éénmaal per jaar. Dit ge- schiedt eveneens, als een der leden van het personeel onder mededeeling van het te bespreken onderwerp, zijn verlangen daartoe te kennen geeft. De leden van het personeel zijn verplicht deze ver- gaderingen bij te wonen, behoudens verlof tot afwe- zigheid te verleenen door het hoofd der school. Art. 17. De onderwijzers zorgen voor de goede orde, niet alleen gedurende de lessen binnen het schoolgebouw, maar ook op de speelplaats, in de gangen, portalen, privaten en waterplaatsen, welke beide laatste inrich- tingen niet door twee leerlingen tegelijk mogen wor- den bezocht. Voor de zedelijkheid der leerlingen wordt nauwlet- tend gewaakt. Zij zorgen, dat de leerlingen zich gedurende den schooltijd uitsluitend niet hun schoolwerk bezighouden. Zij zien toe, dat ook bij het aan- en uitgaan der school de kinderen zich betamelijk gedragen. Zij onthouden zich van ruwe behandeling van de leerlingen. Art. 18. Te laat schoolkomen en kleine vergrijpen tegen de schooloide worden, indien vermaningen niet baten, gestraft met schoolblijven na het eindigen van den schooltijd, of met andere doeltreffende lichte straffen, waarvoor door het hoofd der school algemeene rege- ien worden gesteld. Lichamelijke straffen zijn ten strengste verboden. Alle te bezigen tuchtmiddelen moeten voorts ge- grond zijn op gezonde paedagogische beginselen.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 6