Afstand en gebruik van grond aan de Zandvaart. 24 JANUARI 1924. Aan den Raad. In verband met den wensch van W. Schotvanger, alhier om op een terrein geiegen langs de Zandvaart aan de Kerklaan een woning te bouwen, zijn door ons met hem onderhandelingen gevoerd over afstand van grond om te zijner tijd tot verbreeding van de Zandvaart te kunnen overgaan. Het resultaat dezer onderhandelingen is, dat adres- sant bereid is eene strook grond ter breedte van 2 M., strekkende over de geheele lengte van zijn terrein a,an de Zandvaart kosteloos aan de gemeente af te staan, zoodra de gemeente tot vaartverbreeding overgaat. Voorts is liij bereid om ten aanzien van de daaraan- grenzende strook grond van 2 M. breedte aan de ge- meente het recht te geven daarin kosteloos rioolbuizen te leggen en te houden. Wij zouden dan geen bezwaar hebben hem afwij- king te verleenen van het bepaalde in art. 9 der bouw- en woningverordening, mits hij bouwt op een afstand van 15 M. van den geprojecteerden weg no. 21ö en van 5 M. uit de bestaande Zandvaart. De breedte van de Zandvaart bedraagt 8 M., terwijl deze op het Uitbreidingsplan is geprojecteerd op eene breedte van 12 M. Volgens bovenomschreven regeling zou deze worden teruggebracht tot eene geprojecteerde breedte van 10 M., hetgeen wij met het oog op de breedte der aangrenzende vaarten geen bezwaar achten. Wij stellen U daarom voor bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 22 Januari 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 19