14 Aanschaffing Automobiel- brandspuit. 21 FEBRUARI 1924 Aan di'n Raad. Zooals U bekend is, heeft de reorganisafie van de brandweer verschillende malen een punt van bespre- king in Uwe Vergaderingen uitgemaakt en op 20 De- cernber j.l., werd zonder hoofdelijke stemming besloten daarvoor een pro-memorie post op de begrooting voor het dienstjaar 1924 uit te trekken. Op 12 Februari j 1. heeft ons College het gevraagde rapport van den Opperbrandmeester over deze aan- gelegenheid bereikt. Deze geeft daarin als zijne mee- ning te kennen, dat voor afdoende verbetering der brandbluschmiddelen allereerst noodig is de aankoop van een automobielbrandspuit met een motor van een capaciteit van ongeveer 1000 Liter per minuut. Een dergelijke spuit kan op alle deelen der waterleiding in de gemeente met goed gevolg worden aangesloten. Een grootere capaciteit acht hij niet noodig en zelfs bij gebruik op de waterleiding niet te verkiezen, omdat de spuit dan niet op volle kracht zou kunnen werken. Blijkens verschillende offertes bedraagt de prijs van een dergelijke automobielbrandspuit met toebehooren ongeveer f 11000.—terwijl dan nog noodig is de aanschaffing van enkele slangen, verloopkoppelingen, een rookmasker en ander klein materiaal. Wij achten het zeer gewenscht om een dergelijke automobielbrandspuit aan te schaffen en stellen U voor om voor dat doel een crediet te verleenen van f 12500. Voorloopig zou de autospuit kunneri worden gestald in een autobox van de firma Bouvy alhier voor een prijs van f 30,— per maand, met inbegrip van het schoonhouden en eenmaal per week aanslaan van den motor. Bovendien stelt deze firma dag en nacht een chauffeur beschikbaar, die alleen dan, wanneer hij ten behoeve van de brandweer dienst heeft te veriichten, dezelfde vergoeding ontvangt als voor de manschap- pen der brandweer is geregeld. Als overgangsmaatre- gel lijkt ons dit in de gegeven omstandigheden de beste oplossing. Nader kan worden overwogen de bouw van een eigen garage bij het te stichten gebouw voor Openbare Werken. Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De op dit onderwerp betrekking hebbende stukken liggen voor U ter inzage. Heemstede, 14- Februari 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 14