13 21 FEBRUARI 1924 Uitbreiding Openbare Sehool en bouw gymnastieklokaal aan die School Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 15 November j.l., no. Q8, wer den wij uitgenoodigd plannen te ontwerpen tot het in gereedheid brengen van het tegenwoordige gebouw voor Openbare Werken voor onderwijs doeleinden en het maken van een gymnastieklokaal, indien geen geschikt lokaal in de nabijheid kan worden verkregen. Gevolg gevende aan deze uitnoodiging hebben wij getracht een geschikt lokaal in de nabijheid te vinden. Het gymnastieklokaal van de Bijz. Prot. School was het eenige lokaal, dat daarvoor in aanmerking zou kunnen komen. Het Bestuur dier School heeft zich bereid verklaard onder nader te stellen voorwaarden met de Gemeente eene overeenkomst aan te gaan be- treffende het gebruik van dat lokaal ten behoeve van het Openbaar Onderwijs, doch in verband met de ad- viezen van het Hoofd der O. L. School en van den Inspecteur van het Lager Onderwijs, waarin een zoo- danige regeling in het belang van het onderwijs wordt ontraden, hebben wij gemeend, den bouw van een eigen gymnastieklokaal te moeten bevorderen. Ook is, zooals U bekend is, een adres ingekomen van ouders van kinderen van de Openbare School om voor het geven van gymnastiekonderwijs een eigen lokaal te bouwen, omdat het gebruiken van het gym- nastieklokaal van de Bijz. Prot. School met veel be- zwaren gepaard zou gaan, inzonderheid bij slecht weer. Wij hebben daarom den Gemeente-Opzichter plan- nen laten ontwerpen voor den bouw van een gym- nastieklokaal en tevens voor den verbouw van dat gedeelte der school, dat thans bij Openbare Werken in gebruik is. Deze plannen zijn in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs uitgewerkt. De kosten van het Gymnastieklokaal worden met inbegrip der benoodigde toestellen alsmede die van verandering en het in orde maken der lokalen, thans in gebruik

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 9