59 24 JUNI 1924 a. voor minderjarige leerlingen, wier ouders bei- den of een van beiden in de gemeente Heemstede hun hoofdverblijf, in den zin van art. 244a der Ge- meentewet hebben, naar het inkomen, dat hunne ou- ders geacht worden, te bezitten b. voor ouderlooze of meerderjarige leerlingen, die zelven in de gemeente Heemstede hun hoofdverblijf in den zin van art. 244a der Gemeentewet, hebben, naar het inkomen dat zij geacht worden te bezitten c. voor minderjarige leerlingen, die, in den zin van art. 244a der Gemeentewet, in de gemeente Heem- stede hoofdverblijf hebben, doch wier ouders of voog- den hun hoofdverblijf, als in dat artikel bedoeld elders houden, tot het volle bedrag van f 400. d. voor leerlingen bedoeld onder a of b die meer dan eenmaal niet tot eene hoogere klasse van een der in art. 1 bedoelde scholen kunnen worden be- vorderd, tot het volle bedrag van f400,— e. voor leerlingen welke na het verkrijgen van het diploma nog de lessen aan de schoo! wenschen te volgen, tot het volle bedrag van f 400.— In bijzondere gevallen als bij ziekte en dergelijke, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, kan op verzoek van de belanghebbenden de bereke- ning van het retributiegeld voor de leerlingen bedoeld onder d geschieden als voor die vermeld onder a of b van dit artikel. Art. 3. Onder „inkomen" in deze verordening wordt ver- staan het „belastbaar" inkomen volgens de kohieren van de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belas- tingjaar dat den len Mei le voren is aangevangen of bij gemis van deze gegevens volgens schatting door Burgemeester en Wethouders. Indien door vermindering van inkomsten voor dat belastingjaar geen aanslag kan plaats hebben, wordt onder „inkomen" verstaan het belastbaar inkomen over het loopende kalender- of boekjaar, volgens schatting door Burgemeester en Wethouders. Daling van inkomen in den loop van het cursusjaar geeft geen aanleiding tot vermindering van het retri- butiegeld. Art. 4. Het retributiegeld, per leerling en per jaar verschul-

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 12