65 Bijdrage sehoolgeld voor Gymnasiaal of Middelbaar of daarmede gelijk fe stellen Onderwijs. 24 JUNI1924 Aan den Raad. Uit ons voorstel aan Uw College befreffende liet aangaan van eene overeenkomst met Uaarlem inzake het bezoeken van leerlingen uit onze gemeente van scholen voor MidJelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs in Haarlem zal U gebleken zijn, dat over het cursusjaar 1 September 1923—1 September 1924 voor leerlingen uit onze gemeente door de ouders slechts het progressief schoolgeld aan Haarlem ver- schuldigd is. Het is ons gebleken dat, voor zoover leerlingen uit onze gemeente bijzondeie inrichtingen voor Gymna- siaal of Middelbaar of daarmede gelijk te stellen on- derwijs bezoeken, naast het progressieve schoolgeld nog een niet onbelangrijk bedrag aan contributie ver- schuldigd is, welke contributie dan elk jaar en voor elk schoolgaand kind moet worden befaald. De ouders, die hunne kinderen bijzondere inrich- tingen willen laten bezoeken, komen daardoor dus voor belangrijk grootere financieele offers te staan dan wanneer de kinderen eene openbare te Haarlem zouden bezoeken. Wij achten het billijk, waar ook het bezoeken van openbare inrichtingen voor de gemeente geldelijke uitgaven medebrengt, dat maatregelen worden getrof- fen waardoor de ouders van leerlingen van bijzondere inrichtingen worden tegemoet gekomen in contributie en schoolgeld. Voor gemeld cursusjaar 1923-1924 zouden wij daar- om willen voorstellen de bij raadsbesluit van 19 Juli 1923, no. 68, vastgestelde verordening betreffende het verleenen van bijdragen zoodanig te wijzigen, dat kan worden verleend eene bijdrage tot het volle verschil (dus niet meer 3/4 gedeelte) tusschen hetgeen aan contributie en schoolgeld betaald is en wat men had moeten betalen, wanneer de leerlingen het onderwijs aan een naar ons oordeel gelijk te stellen openbare

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 29