65 24 JUNI1924 school te Haarlem hadden gevolgd, met dien verstar.de, dat bij de berekening van het verschil buiten be- schouwing blijft het meerdere dat boven f 300. per leerling verschuldigd is. Volgens de bestaande regehng van 19 Juli 1 kan bij de berekening van het verschil de verschul- digde contributie niet worden medegeteld, terwijl daar- in het limiet van f 300.ook is opgenomen. De voor het bovenstaande te treffen regeling is op- genomen in punt 1 van bijgevoegd ontwerp-besluit. Wanneer Uw College zicli kan vereenigen rnet ons in den aanhef vermelde voorstel om te beginnen met 1 September 1924 met Haarlem eene overeenkomst te sluiten voor toelating van leerlingen uit onze ge- meente op scholen voor Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs te Haarlem, zal van de ouders, voog^den of verzorgers van die leerlingen een retribu- tiegeld worden gevorderd als door Uwen Raad za! worden vastgesteld. Wij kunnen er voor gevoelen, dat ouders, die er de voorkeur aan geven hunne kinderen het onderwijs te laten volgen aan bijzondere inrichtingen, dit in het vervolg zullen kunnen doen zonder dat z:j daardoor voor grootere uitgaven aan contributie en schoolgeld komen te staan dan zij bij bezoeken van eene open- bare inrichting aan retributtegeld verschuldigd zouden ^Wij geven U daarom in overweging voor 1924-1925 en volgende jaren eene nieuwe verordening tot het verleenen van bijdragen vast te stellen als U in ont- werp wordt aangeboden onder punt II van bijgaand ontwerp-besluit. Krachtens dit ontwerp kan als bijdrage worden verleend het verschil tusschen wat aan jaarlijksche contributie en schoolgeld betaald is en wat aan retri- butiegeld betaald had moeten worden, indien de leer- üngen eene van de openbare inrichtingen te Haarlem hadden bezocht, waar leerlingen uit Heemstede wor- den toegelaten krachtens eene met Haarlem te sluiten overeenkomst. De verordening van 19 Juli 1923, no. 68, gewijzigd als onder I van het ontwerp-besluit bedoeld, kan dan voor het laatst worden toegepast over het cursusjaar 1923-1924. Heemstede, 19 Juni 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 30