65 24 JUNI1924 Artikel 1. Aan ouders en verzorgers, die hunne kinderen of pupillen de lessen laten volgen aan bijzondere inrich- tingen waar Gymnasiaal of Middelbaar of daarmede gelijk te stellen onderwijs wordt gegeven kan door Burgemeester en Wethouders eene bijdrage in het schoolgeld worden verleend. Art. 2. De bijdrage is gelijk aan het verschil tusschen het- geen aan jaarlijksche contributie en schoolgeld betaald is volgens de thans geldende regelingen en wat men aan de gemeente Heemstede aan retributiegeld had moeten betalen, wanneer de leerlingen het onderwijs hadden gevolgd aan een der scholen voor Middelbaar of Voorbereidend Hooger Onderwijs in de gemeente Haarlem omtrent de toelating op welke scholen met die gemeente eene overeenkomst wordt aangegaan. Att. 3. Onder verzorgers worden verstaan zij, die de ver- zorging en het onderhoud van den leerling geheel voor hunne rekening hebben genomen. Arl. 4. De bijdrage wordt verleend over zooveel twaalfde gedeelten van het cursusjaar als de ouders of verzor- gers der leerlingen volle maanden daarvan binnen de gemeente Heemstede woonplaats hadden. Art. 5. Voor minderjarige leerlingen, die in deze gemeente hoofdverblijf hebben, doch wier ouders of verzorgers hun hoofdverblijf elders hebben, wordt geen bijdrage verleend. Art. 6. Deze verordening wordt voor het eerst toegepast voor den cursus September 1924—September 1925, terwijl de thans geldende verordening, zooals die bij besluit van heden is gewijzigd, voor het laatst zal worden toegepast over het cursusjaar 1923 1924. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 24 Juni 1924. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 32