67 7e. Wijziging Eleetriciteits- verordening inzake Surtax- stroomverbruik. 24 JUNI1924 Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 22 Mei j.I. werd besloten het schriftelijk ingediende voorstel van Uw medelid de heer J. W. van der Erf, om wijziging van art. 16 der verordening op de levering van electriciteit, door uitlichting van de op bladz. 11 bij no 5 vastgestelde verplichting om voor f 15.stroom per jaar te ver- bruiken of zoo niet verbruikt, toch te betalen, in han- den te stellen van ons College om advies. Door ons werd hierover het gevoelen gevraagd van de Commissie voor de Bedrijven en den Directeur der Oemeente Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbe- drijven. In verband met de ontvangen berichten hebben wij de eer Uwe vergadering mede te deelen, dat tenge- volge van de door den heer Van der Erf bedoelde bepaling een 50-tal verbruikers wegens te gering stroomverbruik in den loop van het vorig jaar een bedrag moesten bijbetalen. Met de incasseering worden vele moeilijkheden ondervonden en naar de meening van den Directeur voornoemd zou geen bezwaar be- staan het verplichte jaarlijksche stroomverbruik op f 10.terug te brengen. De kosten van aansluiting worden ruimschoots door dit verbruik gedekt, te meer daar dergelijke k|eine verbruikers meesta! huizen be- wonen, waarvan er vele op één kabelaansluiting kun- nen worden aangesloten, zoodat de aansluitkosten per woning gering zijn. lndien het verplichte stroomverbruik wordt terug- gebracht tot f 10.per jaar, zullen de gevallen van bijbetaling tot enkele worden beperkt, terwijl er daarbij nog zullen zijn die wegens bijzondere omstandigheden ontheffing zullen kunnen verkrijgen. De bepaling als zoodanig dient evenwel gehandhaafd te blijven als waarborg tegen het aanvragen van over- bodige en onrendabele aansluitingen, Volgens de electriciteitsverordening geschiedt het aansluiten van een perceel geheel kosteloos, tenzij

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 35