57 Schoolgeld leerlingen Middel- baar Onderwijs en Gymnasium. 24 JUNI1924 Aan den Raad. Door ons is van het Oemeentebestuur van Haarlem een schrijven ontvangen, waarbij o.a. is toegezonden een exemplaar van liet besluit van den Raad dier ge- meente, dd. 9 April j 1., tot wijziging van de veror- dening op de heffing van schoolgeld voor het Gym- nasium en de scholen voor Middelbaar Onderwijs. Was de bedoeling van Haarlem eerst van de bui- tenleerlingen dezer inrichtingen met ingang van 1 Sep- tember ly23 een schoolgeld te heffen van f 600,— 700 per jaar, al naar gelang van het inkomen der oudeis, thans is tengevolge van bij Gedeputeerde Sta- ten dezer Provincie tegen deze verordening van 5 December 1923 gerezen bezwaren, o a. tegen de be- paling, dat die regeling zou terugwerken tot 1 Sep- tember 1923, is de door den Raad van Haarlem vast- gestelde wijzigingsverordening, het schoolgeld voor de buitenleerlingen bepaald op ten hoogste f 550.— (in de plaats van f 700.-) en zal deze nieuwe regeling eerst ingaan met 1 September 1924 In gemelde wijzigingsverordening van 9 Apnl j.I. is evenwel bepaald, dat dit schoolgeld niet verschul- digd is voor kinderen uit gemeenten, met welker be- stuur omtrent de toelating tot de verschillende onder- wijs inrichtingen eene overeenkomst met Haarlem îs aangegaan. ln dit geval is door het betrokken gemeente- bestuur eene bijdrage van f 4C0.per jaar en per leerling verschuldigd, welk bedrag ook in vanwege ons College gevoerde onderhandelingen is genoemd. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft ons nu verzocht te willen mededeelen, of onze gemeente be- reid is eene zoodanige overeenkomst aan te gaan. Nu op ons voorstel de opzegtermijn van 3 maanden tot één jaar is verlengd, geven wij U in overweging ons voor het sluiten der overeenkomst de noodige machtiging te verleenen. Het treffen van bovenbedoelde overeenkomst sluit tevens in zich, dat de ouders aan de gemeente Haarlem geen schoolgeld verschuldigd zijn, terwijl daartegen- over onze gemeente genoemd bedrag van f 400.— geheel of gedeeltelijk op de ouders kan verhalen. Namens ouders en verzorgers van een groot aantal leerlingen, bezoekende de scholen van Middelbaar en

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 5