57 24 JUNI 1924 Uit het schrijven van het Oemeentebestuur van Haarlem, waarin ook om deze bijdrage wordt gevraagd bleek niet duidelijk, of de berekenmg daarvan zoo zou gesclueden alsof het Rijkssubs.d.e zou z.jn of worden ontvangen. Wij achten het echter met ju.st dat onze gemeente mede zou hebben te dragen het gemis van het Rijkssubsidie zonder in de geleêeribe'd te zijn geweest onze meening kenbaar te maken om trent al of niet opvolgen van de voor de verknjg.ng van het subsidie gestelde voorwaarden. Wij hebben ons daarom terzake tot gemeld ge^eentebestu"rn(freH wend, hetwelk ons heeft medegedeeld er accoord mede te gaan, dat de berekening zal geschieden alsof het subsidie wel zou zijn ontvangen. Wii stellen U daarom voor ons machtiging te leenen tot het over 1923-1924 uitkeeren van eene bijdrage aan de gemeente Haarlem als în bijgevoegd ontwerp-besluit nader is omschreven Ten slotte merken wij nog op, dat d.t besluit met van toepassing zal zijn op de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jar.gen cursus en de Hoogere Handelsschool, omdat w.j b.j Uvv beslu van 15 November 1923, no. 97, reeds machtiginö ontvingen om met het gemeentebestuur van Haarle"1 eene overeenkomst aar. te gaan, betreffende de toela- ting van kinderen uit onze gemeente op d.e ^cholen en daarvoor eene bijdrage uit te keeren van -50 pCt. in de netto kosten. Het ligt in onze bedoel.ng deze overeenkomst af te sluiten, zoodra ons gebleken is, dat U met bovengenoemde voorstellen accoord gaat. Resumeerende stellen wij U dus voor: a. ons College machtiging te verleenen tot het sluiten eener overeenkomst met Haarlem belreffende de toelating van leerlingen op het Gymnasium en de scholen .voor Middelbaar Onderwijs aldaar (o. twerp- b. vast te stellen eene verorden.ng op de hetting en op de invordering van retributiegeld (ontwerp- besluiten no. 59) c ons College machtiging te verleenen over het cursusjaar 1923—1924 aan de gemeente Haarlem eene biidrage uit te keeren over leerlingen, die het Uym- nasium of de Middelbare Scholen, met u.tzondering van de Meisjesschool voor M.O. en de Hoogere Han- delsschool, bezoeken (ontwerp-besluit no. 60). Heemstede, 17 Juni 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. besluit no. 58)i,0fUnrr

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 7