29 JULI 1924 Woningwet, hierin verandering te brengen, zonder daarbij de Woningbouwvereenigingen uit te schakelen. Wij stellen het op prijs, dat het initiatief tot den bouw van Woningbouwvereenigingen blijft uitgaan en deze in het algemeen de voorbereidende werkzaam- heden op zich blijven nemen, waaronder ook de aan- besteding De woningen zouden wij echter eigendom van de gemeente willen laten. De voor den bouw benoodigde grond, voor zoover die reeds eigendom van de gemeente is, behoeft dan niet in eigendom aan de Vereeniging over te gaan Zijn de woningen eenmaal voor bewoning gereed, dan is onze bedoe- ling dat deze in beheer en exploitatie worden gegeven aan de woningbouwvereeniging, van welke het initiatief tot den bouw is uitgegaan. De verhuring zal ook door die vereeniging geschieden, alsmede de aanwij- zing van de huurders, met dien verstande, dat van elk plan voor een door ons te bepalen aantal wonin- gen de huurders rechtstreeks van gemeentewege zul- len worden aangewezen, evenals dit thans ook reeds het gLval is. lnvordering van huur, administratie, het doen van betalingen en stortingen blijft dus alles op den bestaanden voet geliandhaafd. Bij deze nieuwe wijze van handelen ontstaat het voordeel dat kosten van overdracht van gronJ, voor zoover die reeds aan de gemeente in cigend >m be- tioort, worden uitgespaard en verder ook de kosten voor het sluiten van eene hypotheek, terwijl bovendien de betaling van dikwijls aanzienlijke bedragen niet meer door tusschenkomst van de Vereeniging behoeft te geschieden. Wanneer bij de vroegere regeling een of andere omstandigheid het noodig mocht maken dat de ge- meente de woningen wederom in eigendom verkrijgt en dus gebruik wordt gemaakt van het recht van naasting, hetwelk steeds werd bedongen, dan zou dit weer kosten met zich brengen, terwijl minder aange- name onderhandelingen niet steeds uitgesioten zouden zijn. De voorwaarden waaronder de woningen in exploi- tatie zullen worden gegeven zouden wij door Uw College vastgesteld willen zien, waarom wij die hierbij ter bekrachtiging aanbieden. Wij kunnen U nog mededeelen, dat wij van het Bestuur der Woningbouwvereeniging „de Haemstede" bericht hebben ontvangen, dat het met de verandering van systeem, zoowel ten opzichte van de in aanbouw zijnde woningen op „Insulinde" als ten opzichte van de te bouwen woningen aan den Kadijk, geheel accoord gaat.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 10