72 29 JULI 1924 Hiervoor is dan echter noodig, dan wordt ingetrok- ken het raadsbesluit inzake het verleenen van een voorschot voor den bouw op „Insuliride" met het raadsbesluit tot verkoop van grond aldaar aan „de Haemstede", terwijl daartegenover moet worden be- sloten genoemden grond uit het grondbedrijf te nemen en aan dat bedrijf te vergoeden en bovendien een crediet te verleenen voor den bouw op „Insulinde". Het is ons echter gebleken, dat met het aan „de Haemstede" toegestane bedrag niet geheel zal kunnen worden volstaan. Immers de aanneemson bedraagt f 100 509.de kosten van den grond f 19.800.—, terwijl daarbij nog komen de kosten van renteverlies enz. te ramen op f 1191.—, totaal f 122.500,—zoodat wij U verzoeken ons voor dezen bouw een crediet te verleenen tot dat bedrag. Hiertegenover komt dan echter aan de gemeente de door het Rijk aan „de Haemstede" toegekende premie voor dezen bouw ad f 99.0.zoodat in werkelijkheid de bouwkosten worden geraamd op rond f 112.600.-. Indien Uw College zicli met den bouw aan den Kadijk kan vereenigen, verzoeken wij U ons te mach- tigen den benoodigden giond aan te koopen en een crediet van ten hoogste f 157.000,— toe te staan. Een elftal woningen zal, wat de opperviakte betreft niet voldoen aan art. 18 der bouw- en woningvercr- dening, waarom onder VIII van het ontwerp°besluit eene bepaling is opgenomen, waarbij voor deze wo- ningen wordt afgeweken van genoemd art. 18. In het algemeen zal de huur worden berekend op ongeveer 1/7 van het inkomen, met dien verstande, dat de minimum huur door ons zal worden bepaald. Resumeerende stellen wij U dus voor a. te besluiten om den bouw van arbeiderswonin- gen in 't algemeen 1e doen geschieden door tusschen- komst van toegelaten woningbouwvereenigingen of -stichtingen, doch ten name der gemeente b. in te trekken 1. het raadsbesluit tot verkoop van grond op In- sulinde" aan „de Haemstede" 2. het raadsbesluit waarbij aan die Vereeniging een voorschot werd verleend voor den bouw van wonin- gen op „Insulinde" c. het terrein benoodigd voor den bouw op In- sulinde" uit het Grondbedrijf te nemen d. voor de befaling van dezen grond aismede voor oe kosten van den bouw van 33 woningen op dat ferrein ons het benoodigde ciediet te verleenen e. ons het benoodigde crediet te verleenen voor den bouw van 48 woningen in het zuidelijk deel der

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 11