74 29 JULI 1924 Statuten te vragen. Bovendien zal zij moeten zijn toe- gelaten als Vereeniging of Stichting uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. Art. 3. De statuten zooals deze zijn goedgekeurd ten tijde dat de woningen in beheer en exploitatie worden uit- gegeven, mogen niet worden gewijzigd of aangevuld zonder goedkeuring van den Qemeenteraad, zullende anders door Burgemeester en Wethouders de uitgifte in beheer en exploitatie kunnen worden beëindigd. Art. 4. De uitgilte in beheer en exploitatie geschiedt voor een tijdvak van ten hoogste vijftig jaren, doch kan, behalve in het geval genoemd in art. 3, vöör den af- loop van dat tijdvak worden beëindigd, wanneer daar- van ten minste één jaar te voren door het Bestuur der Vereeniging of door Burgemeester en Wethouders mededeeling wordt gedaan. Evenzoo zal beheer en exploitatie ophouden bij op- heffing of ontbinding der Vereeniging of Stichting. Bij beëindiging van beheei en exploitatie zal binnen ééne maand daarna rekening en verantwoording moe- ten worden gedaan aan Burgemeester en Wethouders, onder inlevering van alle boeken en bescheiden op de woningen betrekking hebbende. Art. 5. Ten laste van de exploitatie moeten worden gebracht rente en aflossing van de stichtingskosten de rente te bepalen door den Raad. Betaling van rente en af- lossing zal, indien Burgemeester en Wethouders dit wenschelijk oordeelen, ook in den vorm van eene annuïteit gedurende ten hoogste 50 jaren, berekend naar eene rente door den Raad te bepalen, kunnen geschieden. het juiste bedrag van de rentebetaling en aflossing wordt door Burgemeester en Wethouders bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 16