74 29 JULI 1924 over het volle aantal te beschikken, dan geven Bur- gemeester en Wethouders daarvan aan de Vereeniging of Stichting kennis, die dan verplicht is de eerst vrij- komende woningen te verhuren aan personen, als hiervoor bedoeld, totdat het volle aantal bereikt is. Huurderving, tengevolge van leegstaan van een beschikbaar gestelde woning, wordt, zoolang Burge- meester en Wethouders niet hebben verklaard, dat de woning voor het vervolg niet meer voor bedoelde personen beschikbaar behoeft te worden gehouden, door Burgemeester en Wethouders aan de Vereeni- ging vergoed. De Vereeniging heeft het recht tot huuropzegging, indien de huurder de huurvoorwaarden niet nakomt of door wangedrag van hem of zijn gezin of door slechte bewoning daartoe aanleiding geeft. Art. 15. In alle huurcontracten zal eene bepaling moeten worden opgeuomen, waarbij de(n) huurster(der) ver- boden wordt om zonder schriftelijke toestemming van het Bestuur het gehuurde geheel of gedeeltelijk aan anderen te verhuren of in gebruik af te slaan of wel kostgangers of betalende logé's bij zich te laten in- wonen. De in het vorig Iid vereischte toestemming mag door het Bestuur slechts worden verleend ten behoeve van invvoning van menschen, die hun beroep binnen deze gemeente uitoefenen en/of reeds langer dan twee jaren alhier woonachtig zijn. Hiervan mag slechts in bijzondere gevallen en dan onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders worden afgeweken. Voor het verleeneu van deze toestemming za! eene hoogere huur mogen worden gevorderd. Wanneer Burgemeester en Wethouders dit wenschen za! opgave moeten worden gedaan van de overeen- komstig het tweede lid verleende toestemmingen. Art. 16. De Vereeniging of Stichting mag geen onroerend goed verkrijgen, geen geldleeningen sluiten, geen dadingen treffen, geen rechtsgedingen voeren of be- rusten in een tegen haar ingestelde rechtsvordering, zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 20