72 Bouw van arbeiders- woningen. 29 JULI 1924 Aan den Raad. Bij Uw besluif van 25 October 1923, no. 94 eoed- gekeurd door Gedeputeerde Staten bij beslu'it van 28 November 1923, no. 58, werd aan de woningbouw- vereemging „de Haemstede" een voorschot toegekend yan ten hoogste f 110.000,- ten behoeve van de be- tahng van bouwterrein en van den bouw van 33 wo- mngen op het terrein van „lnsulinde". Nadaf aan al deze woningen eene besfemmine is gegeven, blijkt nog steeds behoefte te bestaan vooral aan goedkoopere arbeiderswoningen, terwijl hef voorts gewenscht is, dat geleiJelijk wordt doorgegaan met atbraak van voor bewoning ongeschikte woningen zooals die op het Bullenhofje enz. Ook fhans is het Bestuur van gemelde Woning- bouwvereemging „de Haemstede" weder bereid zifne meoewerkmg te verleenen, ten einde verbetering in loestanden te brengen, door den bouw van 48 womngen, waaronder 2 winkelhuizen en wel in het zuidehjk deei der gemeente op een terrein aan den Kadijk, hoek Prmsenlaan, welk terrein in eigendom kan worden verkregen voor f2.— per M2 Voor de bebouwing van dit terrein is een voorloo- P'g plan gemaakt, waarbij de grootste eenvoud is be- iracnt. De bouwkosten, verhoogd met de kosfen van aan- koop van het bouwterrein, straataanleg, rioleering ophooging, transport, toezicht enz., worden geraamd op rond f 157.000,— Volgens eene voorloopige exploitatierekening zal per week aan huur moeten worden ontvangen een bedrag van ongeveer f230,- of gemiddeld f 4.80 zijn WOmn^' 111 we'k Seva' die rekening sluitend zal De bedoehng van de Vereeniging was, evenals bij de m aanbouw zijnde woningen op „Insulinde", om de volle stichtingskosten als voorschot van de gemeente te ontvangen. Door ons is evenwel nader overwogen of het niet gewenscht is, nu de uitvoering der plannen' met meer geschiedt overeenkomstig de bepalingen der

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 9