Verordening op de heffmg eener belasting op tooneel- vertooningen en andere open- bare vermakelijkheden in de gemeente Heemstede: X& OCTOBER 1924 Algemeene Bepaling Artikel 1. In deze gemeente wordt eene belasting geheven op tooneelvertooningen en andere openbare vermakelijk- heden Begrip openbare vermakelijkheid. Art. 2. Onder vermakelijkheden wordt verstaan toonee!-, bioscoop- en andere soortgelijke vertoo- ningen, zang- en muziekuitvoeringen, voordrachten, tentoonstellingen, gymnastiekuitvoeringen, spelen, fees- ten, wedstrijden. café chantants, cafe-concerts, bals-en danspartijen, het hebben van muziekautomaten, ver- tooningen door paardrijders, koorddansers, acrobaten en goochelaars, draaimolens, carousels, hippodrooms, luchtschommels, schiettenten en dergelijke tot vermaak strekkende inrichtingen of toestellen en alle andere voorstellingen, uitvoeringen, vertooningen en vermaak welke naar hun aard met de genoemde kunnen wor- den gelijkgesteld. Openbaar zijn de vermakelijkheden, waartoe, hetzij legen betaling van entree- of abonnementsgelden, hetzij om niet. toegang wordt gegeven of waartoe personen tegen introductie worden toegelaten. Tarief belasting. Art. 3. De belasting bedraagt (gewone uitvoeringen tegen betaling van entree). a. Voor openbare vermakelijkheden andere, dan die vermeld onder b van dit artikel, tot welke toegang wordt verleend op vertoon van toegangsbewijzen, twintig pCt. van de onzuivere opbrengst met een luinimum van 2 cent per toegangsbewijs en een totaal minimum van f 5,— per uitvoering, vertooning of ver- makelijkheid.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 15