0 19 FEBRUARI1925 Art. 6. In afwijking van de artikelen 113 en 114 der Ge- meentewet worden omtrent de ontvangsten en uitga- ven betreffende het beheer en de exploitatie der in art. 1 bedoelde woningen afzonderlijke regelen gesteld. De Vereeniging of Stichting is gehouden van elk bouwplan eene afzonderlijke administratie te voeren. Tot de administratie wordt geacht te behooren de inning der huren en eventueele andere ontvangsten en het doen van alle betalingen welke verband houden met beheer en exploitatie. Voor kosten verbonden aan het bijhouden der ad- ministratie, vergaderkosten en dergelijke zal door het Bestuur niet meer mogen worden besteed dan een bedrag voor elk bouwplan door Burgerneester en Wethouders te bepalen. Art. 7. De administratiën, in art. 6 bedoeld, moeten worden gevoerd naar de dubbele methode, tenzij onbekend- heid van den administrateur met deze methode zulks onmogelijk maakt. In dit laatste geval moeten van de gehouden admi- nistratiën ten minste deel uitmaken a. een z.g. klad-kasboek, waarin alle ontvangsten en uitgaven moeten worden aangeteekend, op de wijze als voorgeschreven ten aanzien van het dagboek, be- doeld in art. 6 van het Wetboek van Koophandel b. een tabellarisch net-kasboek, waaruit overzich- telijk moet blijken, van welken aard de onderscheidene ontvangsten en uitgaven zijn c. een huurregister, ten minste vermeldende de namen van alle huurders, de voor de woningen te vorderen huurprijzen, zoomede de werkelijk ontvangen huurbedragen d. een z.g. balansboek. Art. 8. Alle op grond van deze voorwaarden voorgeschre- ven administratiën moeten overigens zoodanig zijnin - gericht, dat daaruit kan blijken, welke de financieele uitkomsten zijn van de exploitatie der diverse bezit-

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 13