9 19 FEBRUARI 1925 van woningen aan de goedkeuring van dat College moeten worden onderworpen. Art. 16. De verhuring der woningen zal geschieden door het Bestuur der Vereeniging of Stichting. Zoolang Burgemeester en Wethouders dit wensche- lijk achten moet aan de gemeente recht van voorkeur worden gegeven op de huur van een door Burge- meester en Wethouders te bepalen aanta! woningen ten behoeve van door dat College aan te wijzen huur- ders. Dit aantal zal niet meer mogen bedragen dan de helft van het totaal der woningen, terwijl deze huur- ders wat hun inkomen betreft voor het bewonen der woningen in aanmerking moeten komen. Burgemeester en Wethouders bepalen in overleg met het Bestuur, welke personen als huurders dezer woningen in aanmerking komen, zoomede de soott en de ligging dier woningen. De huurprijs dien deze personen aan de Vereeniging of Stichting te betalen hebben, wordt op gelijke wijze vastgesteld, als ten aanzien van door de Vereeniging of Stichting zelf aan te wijzen huurders geschiedt. Achten Burgemeester en Wethouders het niet noodig dat dadelijk het geheele aantal woningen, waarvoor voorkeur is bedongen, voor bedoelde personen be- schikbaar wordt gesteld, dan kan van het recht van voorkeur op de niet dadelijk benoodigde woningen tijdelijk afstand worden gedaan. Blijkt het Iater noodig over het volle aantal te beschikken, dan geven Bur- gemeester en Wethouders daarvan aan de Vereeniging of Stichtîng kennis, die dan verplicht is de eerst vrij- komende woningen te verhuren aan personen, als hiervoor bedoeld, totdat het volle aantal bereikt is. Huurderving, tengevolge van leegstaan van een beschikbaar gestelde woning, wordt, zoolang Burge- meester en Wethouders niet hebben verklaard, dat de woning voor het vervolg niet meer voor bedoelde personen beschikbaar behoeft te worden gehouden, door de gemeente aan de Vereeniging vergoed. De Vereeniging heeft het recht tot huuropzegging, indien de huurder de huurvoorwaarden niet nakomt, of door wangedrag van hem of zijn gezin of door slechte bewoning daartoe aanleiding geeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 16