12 Adres instellen Vleesehkeu- ringsdienst en verlaging keurloonen. 19 FEBRUARI 1925 Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 23 October 1924 werd in onze handen om advies gesteld een door de Veree- nigde Slagers te Heemstede tot U gericht adres, dd. 10 October 1924, inhoudende het verzoek over te gaan tot de instelling van een eigen Keuringsdienst, of indien daartegen overwegende bezwaren mochten bestaan, liet daarheen te leiden, dat voortaan ten hoogste 50 pCt. van de thans geldende keurloonen in rekening worden gebracht. Over dit adres werd door ons het gevoelen inge- wonnen van het Gemeentebestuur van Haarlem, terwijl wij voorts met vertegenwoordigers van de Vereenigde Slagers eene bespreking hebben gehouden, bij welke ook de Directeur van het Openbaar Slachthuis te Haarlem aanwezig was. Zoowel uit het door het Gemeentebestuur van Haarlem gezonden rapport, hetwelk voor U ten Raad- huize ter inzage ligt, als uit de gehouden besprekin- gen is ons gebleken, dat, mede in verband met de thans voorgestelde verlaging der keurloonen, het niet voordeeliger kan zijn, over te gaan tot de oprichting van een eigen keuringsdienst. Immers, de keurloonen zullen volgens de thans voorgestelde tarieven per jaar ongeveer f6400 opbrengen, terwijl zooals reeds in ons advies, dd. 20 Juli 1922, no. 63. werd aangegeven, de oprichling van een goed geoutilleerden keuringsdienst een jaarlijksche uitgaaf voor de gemeente van plm. f8000 zou vorderen. Veronderstellen wij, dat de kosten van een eigen keuringsdienst sedert onze raming in 1922 in 't algemeen zijn gedaald, dan zal die daling niet zoo groot zijn, dat de kosten niet blijven boven het genoemde bedrag van f 6400.Daar de kosten van den keuringsdienst door keurloonen behooren te worden gedekt, is het duidelijk, dat door de oprich- ting van een eigen keuringsdienst van de Heemsteedsche Slagers, hoogere keurloonen zouden moeten worden geheven, dan die, welke thans worden voorgesteld.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 25