Beheer van het badhuis aan de Postlaan. 19 FEBRUARI 1925 Aan den Raad. ln Uwe Vergadering van 24 Juni 1Q24 werd beslo- ten een crediet te verleenen van f 56.000 voor de stichting van een badhuis op een terrein gelegen aan de Postlaan achter het nieuwe postkantoor, Ter uitvoering van dit besluit werd eene openbare aanbesteding gehouden op 28 Augustus 1924. Het bouwen van een badhuis met woning voor den badmeester werd bij deze aanbesteding opgedragen aan den heer N. J. Tromp te Overveen. Met de uit- voering van het gewapend beton werd belast de firma |onkerö en Van Herwaarden te Haarlem, terwijl het 'maken van de installatie voor de centrale verwarming werd aangenomen door de firma Heringa en Wiithrich te Haarlem. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit badhuis begm Mei in gebruik kunnen worden genomen. Aan het slot van ons advies, dd. 17 Juni 1914, deelden wij Uwen Raad mede, dat het niet in de be- doeling ligt om het badhuis rechtstreeks door de ge- meente te laten exploiteeren, doch dit op te dragen aan eene vereeniging, ongeveer op de wijze als ge- schiedt met de Heemsteedsche Bad en Zweminrich- Wij hebben ons hierom in verbinding gesteld met het Bestuur der Vereeniging tot Exploitatie van eene Bad- en Zweminrichting gevestigd te Heemstede, welke vereeniging is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 26 April 1916, no. 24 en reeds gedurende verschil- lende jaren tot onze volle tevredenheid de gemeentelijke zwemvijvers exploiteert. Het Bestuur der Vereeniging hebben wi] bereid ge- vonden op nader overeen te komen voorwaarden dit badhuis te exploiteeren. Onze bedoeling is met deze vereemging een over- eenkomst te sluiten omtrent de exploitatie, waarin zal worden vastgelegd, dat vöör het begin van elk kalen derjaar de uren van openstelling alsmede de tarieven en ook het gebruik van schoolbaden in overleg met ons en onder onze goedkeuring moeten worden ge- regeld. Wij hebben de eer U in verband met het boven- staande voor te stellen bijgaand besluit te nemen. Heemstede, 5 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 27