62 Aansehaffing van een auto- mobiel faeealiën-sproei- wagen. 28 JULI 1925. Aan den Raad. Het is ons gebleken dat verbetering moet worden gebracht in de wijze van het ledigen van beerputten daar deze tot veel klachten aanleiding geeft. De aanwezige zuigpomp met handbewerking is na- genoeg versleten en voldoet niet meer aan de eischen die daaraan gesteld mogen worden. Na verschillende besprekingen zijn wij, evenals de Commissie voor Openbare Werken, tot de conclusie gekomen, dat de aanschaffing van eene motorische inrichting voor dit doel het meest economisch is te achten. Gedacht is om over te gaan tot de aanschaffing van een automobiel met pompinstallatie, die bovendien als sproeiwagen zou zijn te gebruiken. Herhaaldelijk komt het voor, dat op zeer warme dagen de wegbesproeiïng moet worden stopgezet in verband met de beperking van het duinwaferverbruik. Door de aanschaffing van een automobiel met pomp- installatie zal aan dit bezwaar kunnen worden tegemoet gekomen, daar het alsdan mogelijk zal ziju water aan vaarten voor wegbesproeiïng te onttrekken. Deze autornobiel met pompinstallatie zal mitsdien en als faecaliënwagen en als sproeiwagen dienst kun- nen doen, waarop bij den bouw is gerekend. De inlichtingen daarover verkregen uit andere ge- meenten zijn van dien aard, dat wij zonder bezwaar ook voor deze gemeente dit systeem aanbevelen en durven invoeren. Blijkens de ingekomen offertes bedraagt de prijs van een dergelijken automobiel sproei- en faecaliën- wagen met pompinstallatie en eenige zuigslangen on- geveer f 12000. Na vergelijking van prijzen en referenties komt ons de aanschaffing van een „Magirus'' automobiel met een inhoud van 3000 L. het meest geschikt voor. Dit is hetzelfde systeem van motor als de automobiel- brandspuit, wat voor onderhoud van veel belang kan zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 11