Aankoop van grond zuidelijk van de Javalaan. 28 JULI 1925. Aan den Raad. Bij de behandeling van het besluit tot verkoop van grond behoorende tot het terrein van „Insulinde" in Uwe Vergadering van 28 Mei j I., werd door den Voorzitter reeds medegedeeld, dat de gemeente in staat was, om grond te koopen geschikt voor den bouw van woningen door eene Woningvereenigirig, waarvan de prijs veel goedkooper was dan f 8. per M2. Nadat het besluit tot verkoop van meerbedoelden grond was genomen, waarvan het transport inmiddels heeft plaats gehad, is onmiddellijk doorgegaan met het voeren van onderhandelingen omtrent aankoop van gronden gelegen zuidelijk van de Javalaan met den heer C. Turkenburg, Directeur der N. V. Zaan- landsche Terrein- en Bouw Maatschappij gevestigd te Haarlem. Door deze terreinen zijn een drietal sfraten gepro- jecteerd, waarvan eene geringe omlegging wenschelijk wordt geacht en waarvan wij ons voorstellen de breedte van 12 Meter op 11 Meter terug te brengen. Wanneer wij nagaan, dat de Lombokstraat, gelegen tegenover deze wegen, waaraan tamelijk hooge huizen zijn ge- bouwd eveneens een breedte heeft van 11 Meter, kan naar onze meening geen bezwaar bestsan voor de bedoelde straten een gelijke breedte aan te houden, temeer daar de hieraan gedachte woningen vermoe- delijk lager van bouw zullen zijn. Deze geprojecteerde wegen zullen voor rekening van meergenoemde Maatschappij worden aangelegd met klinkerbestrating en tegeltrottoirs, zoodat een goed geheel zal worden verkregen. Na herhaalde onderhandeiingen zijn wij er in ge- slaagd de bouwgronden gelegen aan weerszijden van den geprojecteerden weg no. 480 voor de gemeente in handen te krijgen voor een som van f 4.perM2., een prijs die zeer zeker billijk is te achfen. Uit verschillende grondboringen op deze terreinen is ons gebleken, dat zich aldaar een veenlaag bevindt beginnende ter diepte van 1.43 tot 2.25 Meter—N.A.P. en dat deze daalt van 2.93 tot 3.70N.A.P.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 19