26 NOVEMBER 1925. die door hun loon, geheel of gedeeltelijk in het on- derhoud voorzagen van het gezin, waartoe zij behooren. Artikel 4. AIs kostgangers worden alleen diegenen beschouwd, die buiten hun wil alleen staand persoon zijn ge- worden. Artikel 5. 1. De werkloozen, aan wie steun zal worden ver- leend zullen moeten zijn ingeschreven bij den corres- pondent voor de arbeidsbemiddeling. 2. De ondersteunde is verplicht aangeboden werk, waarvoor hij lichamelijk geschikt kan worden geacht, te aanvaarden en onderwerpt zich aan alle vast te stellen maatregelen van controle. Artikel 6. 1. De steun bedraagt ten hoogste A. voor de reglementair nog niet rechthebbende- en uitgetrokken werkloozen le. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f 12.50 per week benevens f 1.per week voor ieder kind, te beginnen bij het tweede kind, beneden den leeftijd van 14 jaar 2e. voor kostgangers f6per week. B. voor niet verzekerde werkloozen voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f 6. per week, benevens f 1.per week voor ieder kind, te beginnen bij het tweede kind, beneden den ieeftijd van 14 jaar C. voor werkloozen boven 60 jaar, die vöör dien leeftijd niet verzekerd waren en volgens de reglemen- ten niet tot de werkloozenkassen worden toegelaten en van wie kan worden aangetoond, dat zij vöör of op 7 November 1925, hun ernstig voornemen hebben te kennen gegeven om zich tegen de nadeelige ge- volgen van werkloosheid te verzekeren en voorwerk- loozen van 70 jaar en ouder, die reeds vöör hun 60ste en tot hun 7(Jste levensjaar verzekerd waren en die volgens de reglementen van de werkloozenkassen uit hun lidmaatschap zijn ontzet, f 8.per week.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 14