100 26 NOVEMBER 1925, plaafs van f 2050.zoodat dit volgnummer mef f 100. - kan worden verminderd. Verder stelt de Commissie, op denzelfden grond voor, Eurgemeester en Wethouders uit te noodigen tegen den tijd, dat de gemeente-begrooting voor 1927 zal worden inge- diend, bij den Raad te komen met eene geheel nieuwe salarisregeling voor het politiepersoneel in deze ge- meente. Bij volgno. 196 wenscht de Commissie nadere in- lichtingen te zien verstrekt omtrent de redenen, welke aanleiding hebben gegeven tot het doen van een voorstel over te gaan tot de aanschaffing van een tweede motorrijwiel met zijspan ten dienste van de politie. omdat wij nu niet weten, wat dan de economische toestanden zullen zijn. Volgno. 248. De vermelding van de verschillende straten, welke in 1926 verbeterd zullen worden, geeft de Commissie aanleiding het vertrouwen uit te spre- ken, dat, wegens den slechten toestand, waarin de Leidschevaartweg verkeert, deze in de eerste plaats voor verbetering in aanmerking zal komen. Volgno. 251. Op dezen post wordt f 1650.ge- raamd voor verbreeding van de Van Merlenbrug en f 1500.— voor verbetering van de brug over de Crayenestervaart (Emausbrug). De Commissie is van meening, dat deze uitgaven als kapitaalsuitgaven be- hooren te worden beschouwd, waarom zij deze over- gebracht zou wenschen te zien naar den kapitaaldienst der begrooting. Volgno. 271. In de raming van f2000.voor nieuwe schoolbanken enz. is eveneens een groot bedrag begrepen, hetwelk als een kapitaalsuitgaaf moet worden aangemerkt. Ook van dezen post zou de Commissie een groot gedeelte naar den kapitaaldienst willen overbrengen. Volgnummer 196. De aanschaffing van een tweede motorrijwiel met zijspan ten dienste van de politie wordt noodig geacht, omdat het op drukke dagen niet mogelijk is met één motor de geheele gemeente te besurveilleeren de tweede motor kan bovendien eveneens nuttig en noodig zijn ten dienste van justi- tieele onderzoeken. Volgno. 226. Nadat de begrooting reeds was op- gemaakt, is nog ingekomen een adres van de Com- missie voor de Malariabestrijding door de bevolking in NoordhoIIand om eene subsidie berekend naar 1 cent per inwoner. Deze Commissie ontvangt ook geldelijken steun van Rijk en Provincie. Wij stellen U voor deze subsidie te verleenen. Hoogere raming van dezen post is daarvoor niet noodig. Volgno. 248. De Leidschevaartweg is wegens den slappen ondergrond zeer moeilijk voor behoorlijk on- derhoud. Omdat ook wij overtuigd zijn van de drin- gend noodige verbetering, zal met deze werkzaamhe- den zoo spoedig mogelijk worden aangevangen. Volgno. 251. Het ontmoet bij ons bezwaar ge- noemde twee posten naar den kapitaaldienst over te brengen omdat deze uitgaven noodzakelijk zijn voor gewone verkeersverbetering en zulke kosten den laat- sten tijd zoo dikwijls voorkomen in deze vooruit- gaande gemeente, dat ze onder de gewone uitgaven behooren gerangschikt te worden. Volgno. 271. Op dit volgnummer wordt geraamd voor een nieuwe kachel wegens ingebruikname van een leslokaal f 150.terwijl verder o m. hierop wordt uitgetrokken f 2000.voor 60 nieuwe banken, 2 Iosse borden, 1 kast voor natuurkundige instrumenten, een kapstokstandaard en vloermatten.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 20