100 26 NOVEMBER 1925. Volgno. 338. De meerderheid der Commissie acht het niet gewenscht den steun, welke verleend wordt aan de Vereeniging voor School- en Werktuinen uit te breiden, op grond dat dan aan meerdere Vereeni- gingen, welke in dien geest werkzaam zijn, eveneens steun zal behooren te worden verleend. Zij kan er zich wel mede vereenigen dat dezelfde tuin weder ter beschikking van die Vereeniging wordt gesteld. De minderheid heeft geen bezwaar de door Burge- meester en Wethouders voorgestelde subsidie ad f 100.-— te verleenen. Volgno. 330 De Commissie kan zich niet veree- nigen met de op dezen post uitgetrokken uitgaaf van f3000.— voor een verplaatsbar* muziektent, omdat deze niet noodzakelijk wordt geacht, terwijl aan een zoodanige tent onvermijdelijk meerdere kosten als wegens verplaatsing, opberging, onderhoud enz. ver bonden zijn. Volgno. 354. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld uit dezen post te betalen aan het Fonds voor Ziekenhuisverpleging, onderafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, Afd Heemstede eene subsidie van f 1,— per lid naar het aantal leden op 1 Januari 1926. Opgemerkt wordt hierbij dat, indien met toepassing van artikel 72 der Lager Önderwijswet 1920 aan be- sturen van bijzondere scholen gelden beschikbaar worden gesteld voor de aanschaffing van nieuwe meubelen, deze gelden uit den kapitaaldienst worden betaald, ook dan, wanneer de nieuwe meubelen komen in de plaats van reeds bestaande. In verband daar- mede valt er voor te zeggen om ook de nieuwe meubelen voor de openbare scholen, voor zoover de aanschaffing daarvan niet regelmatig voorkomt, uit den kapitaaldienst te betalen, Wij hebben er dan ook geen bezwaar tegen de begrooting in dat opzicht te wijzigen. In de par. 2 en 4 van Hoofdstuk VIII van den kapitaaldienst zou dan onder de nos. 453a en 455a een post kunnen worden ingevoegd luidende „Aanschaffing van schoolmeubelen". Op volgno. 453a kan dan geraamd worden f 1300.— voor 48 banken en 2 losse borden en op volgno. 455a f 750.— voor 12 banken, 1 kast voor natuurkundige instrumenten en 1 kachel met toebehooren. De raming op volgno. 271 behoort alsdan met f 1300.te worden verlaagd terwijl no. 291 voor memorie kan worden geraamd. Volgno. 338. Door de hier genoemde Vereeniging is eene subsidie gevraagd van f 10,— per leerling. Burgemeester en Wethouders hebben gemeend, behalve door het beschikbaar stellen van tuingrond, die Vereeniging te moeten steunen door het verleenen van eene subsidie van f 100.doch niet verder te mogen gaan als zij eene vergelijking trekken met andere nuttige vereenigingen. Volgno. 350. Aangezien reeds meermalen de be- hoefte aan eene verplaatsbare muziektent is gebleken, hebben wij gemeend daarvoor het noodige crediet te moeten aanvragen. Dat aan die aanschaffing nog meerdere kosten zijn verbonden, is ons bekend, doch dit heeft ons niet weerhouden het voorstel in te die- nen. Ook thans blijven wij op behoud van het uit- getrokken bedrag prijs stellen. Volgno. 354. Het is niet te ontkennen, dat doot; het verleenen van eene subsidie aan het hierbedoelde fonds het zal voorkomen, dat daardoor zijdelings een geringe steun uit de gemeentekas wordt verleend aan enkele ingezetenen, die daarop anders geen aan- spraak zouden maken. Dit mag o. i. echter niet leiden

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 21