Wijziging bebouwing terrei- nen aan Javalaan tussehen Timorstraat en Borneostraat. 26 NOVEMBER 1925. Aan den Raad. Door C. Ligtenberg, architect te Haarlem, is namens C. Turkenburg, Directeur der Zaanlandsche Terrein- en Exploifatie Maatschappij te Heemstede, ontheffing verzocht van het voorschrift van Herziening XXXIII van het Uitbreidingsplan voor de gronden gelegen aan de Noordzijde van de Javalaan tusschen de Timorstraat en de Borneosfraat. Voor dit gedeelte is bepaald, dat hoogstenâ 2 woningen aan elkander ge- bouwd mogen worden, die op minstens 2 Meter afstand uit de grenzen van de bouwperceelen moeten worden gesticht. De breedte van het geheele terrein bedraagt ongeveer 75 Meter en nu zou adressant op dit terrein in het geheel 5 maal 2 woningen willen bouwen, waarom wordt verzocht de breedte van de zijtuinen op l1? Meter te bepalen. Na overleg met den adviseur, den hcer Jos. Th. J. Cuypers, meenen wij bezwaar te moeten maken tegen de inwilliging van dit verzoek en zijn wij met hem van oordeel, dat eene betere oplossing zou kunnen worden gevond'en door goed te keuren, dat op dit tenein 3 maal 3 woningen aaneen mogen v>/orden gebouwd met het voorschrift, dat dan een minimum afstand van 3 Meter van zijgevel tot zijwaartsche erf- afscheiding of straat moet worden aangehouden. Hier- door zal een royaler geheel in deze omgeving kunnen worden verkregen, terwijl toch gedeeltelijk aan den wensch van adressant om economischer te bouwen wordt tegemoet gekomen. Wij adviseeren U dienovereenkomstig te besluilen en bieden U daartoe bijgaand besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 1Q November 1925. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 7