8 21 JANUARI 1926. De hypotheek, welke door tusschenkomst der gemeente van het Rijk werd ontvangen, zal dan geheel worden afgelost. Wij merken hierbij op dat bij vervroegde aflossing aan het Rijk geen boete ver- schuldigd is. Aan het sluiten der beide leeningen wordt evenwel de voorwaarde verbonden, dat de gemeente zich tegen- over de geldschieters borg stelt. Zooals U uit bovenstaande blijkt, zal bij het geheel aflossen der bestaande hypotheek en het sluiten van de twee nieuwe hypotheken voor de vereeniging niet onbelangrijk financieel voordeel ontstaan, doordat minder rente verschuldigd zal zijn. De aflossing bedraagt thans voor de eerste vijf jaren f 1000,— per jaar en voor de volgende 10 jaren f 2000,— per jaar; de voorgestelde aflossing is dus iets gunstiger. Op 23 December 1937 vervalt echter de thans bestaande hypotheek geheel. Het wil ons voorkomen, dat het op den weg der gemeente ligt de betrokken vereeniging in hare pogingen tot het verkrijgen eener voordeeliger exploitatie te steunen. Wij zien er geen bezwrar in de gevraagde borgstelling te verleenen. omdat ook thans de gemeente tegenover het Rijk verplicht is te zorgen voor tijdige betaling van rente en aflossing. Wij zouden echter de voorwaarden willen stellen, dat die borgstelling in elk geval niet langer zal loopen dan tot 23 December 1937, zijnde de datum waarop het restant van de bestaande hypotheek geheel zou moeten worden afgelost. Tengevolge van het sluiten der nieuwe hypotheken zullen de administratieve bemoeiïngen der gemeente zoo goed als geheel vervallen, zoodat wij meenendat voor het blijven vorderen van de administratiekosten geen reden meer bestaat. De bepaling onder B I is door ons in het ontwerp- besluit opgenomen, omdat de daarin vermelde borg- stelling van de leden thans ook reeds bestaat, doordat de verstrekte hypotheek grooter was dan 80 pCt. van het verschil tusschen de geschatte stichtingskosten en en de voor de woningen verleende bouwpremie. Deze borgstelling zouden wij daarom ook thans be- stendigd willen zien. Wij hebben de eer U voor te stellen bijgaand ontwerp-besluit te bekrachtigen. De op een en ander betrekking hebbende stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 7 Januari 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 16