25 FEBRUARI 1926. ätéut den gerooid en daartegen bestaat bij ons ook geen bezwaar, daar deze boomen het verkeer ernstig zouden belemmeren. a De leidingen voor duinwater en electriciteit alsmede de rioleering in dat gedeelte vallen geheel buiten de asfaltverharding. De gasleiding daarentegen zou over eene aanzienlijke lengte onder deze verhardmg komen te liggen, hetgeen met het oog op eventueel noodza- kelijke onderhoudswerken ten eenenmale ontoelaatbaar moet worden geacht. De gasleiding zal mitsdien moeten worden opgegraven en omgelegd. Van deze gelegen- heid kan worden gebruik gemaakt om de gasleiding met het oog op het sterk toegenomen en nog steeds toenemend verbruik in het Noord Westelijk deel der gemeente, te verzwaren, waardoor een grootere be- drijfszekerheid wordt verkregen. De kosten van omlegging en verzwaring van deze buisleiding worden geraamd op f8500.— Omtrent het afstaan van strooken gemeentegrond noodig voor de verbetering van den geheelen weg, adviseeren wij U ons te machtigen regelingen te treffen met het Rijk. Voorts deelen wij U mede, dat bij de besprekingen van dit plan tot verbetering van den Heerenweg îs overwogen om van gemeentewege, waar dit mogelijk is, over te gaan tot het maken van voetpaden naast dë rijwielpaden en wel ter breedte van 4 Meter waar- van 1 Meter door het Rijk ter beschikking kan gesteld worden. Hierdoor zou aan de voetgangers langs dezen ontegenzeggelijk drukken verkeersweg etn veilige gelegenheid tot wandelen kunnen worden geboden. Voor aanleg van een wandelpad voor voetgangers wordt door het Rijk geen zorg gedragen, zoodat dit geheel van gemeentewege zal moeten geschieden en worden bekostigd. Wij zijn van oordeel, dat waar hier een zeer goedt weg voor het rijverkeer door het Rijk in orde wordt gebracht, het zeker in het belang van de gemeente is, dat ook voetpaden langs dezen weg worden aan- gelegd en waar mogelijk tot aankoop van strooken grond daarvoor langs dien weg wordt overgegaan. Een behoorlijk breed voetpad is noodig om daarop boomen te kunnen planten en daarin allerlei leidingen te kunnen bergen. Het is niet vooruit te zeggen, welke kosten hiermede gemoeid zullen zijn, daar bij het afstaan van den grond veel zal afhangen van de medewerking van de eigenaren dier gronden. Het bovenbedoelde voetpad zou reeds direct tot stand kunnen komen langs het weiland van Bosch en Hoven als daar een gedeelte sloot wordt omgelegd. k -- - - ■••afc. i- ----.-c— •- -- - - i

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 10