15 Verbetering Leidschevaart- weg vanaf Sehouwtjesbrug tot Viaduct. 25 FEBRUARI 1926. Aan den Raad. Reeds meerdere malen is de noodzakelijkbeid be- sproken van verbetering van den Leidschevaartweg vanaf de Schouwtjesbrug tot aan het Viaduct. Onder volgnummer 444 der gemeentebegrooting voor 1926 werd een memoriepost vastgesteld voor omlegging van de trambaan in dien weg en verbreeding van den Leidschevaartweg. Bij de behandeling van de gemeentebegrooting is reeds medegedeeld, dat de ernstige wil bij Burgemees- ter en Wethouders aanwezig is om dit weggedeelte zoo spoedig mogelijk in orde te brengen. Wij hadden ons oorspronkelijk voorgesteld aan Uwe vergadering voor te stellen tot bestrating van dezen weg over te gaan met bestrating tusschen de westelijke rails in dezen weg. Hierom stelden wij ons in verbinding met de Direc- tie van de Noord Zuid-Hollandsche Tramweg Maat- schappij met verzoek te willen bevorderen, dat ter uitvoering van dit plan het veldspoor werd vervangen door groefspoor of over te gaan tot het aanbrengen van contra-rails, daar anders de tusschenbestrating niet tot stand zou kunnen komen. Het was ons bekend, dat bij de Directie van ge- noemde Tramweg Maatschappij reeds geruimen tijd plannen bestonden tot omleggen van de rails naar één kant van den weg. Bij de onderhandelingen, die dan ook volgden, kwam dit idee weer zeer sterk tot uiting en bleek ons,-dat er voor wachten op de af- doening van dit plan ten opzichte van het gedeelte van de lijnen onder deze gemeente gelegen, geen aanleiding meer bestond. Tegen het wijzigen van de rails werden verschil- lende bezwaren geopperd en na emstige behandeling van het oorspronkelijk plan zijn ook wij tot de slot- som gekomen, dat het in de bestrating opnemen van het westelijk tramspoor uit een verkeersbelang bezwaar ontmoet.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 13