15 25 FEBRUARI1926. De werkzaamheden aan de leidingen van de Am- sterdamsche waterleiding zullen zich beperken tot het wijzigen of verplaatsen van één of meer afsluiters, waarvan de kosten door de Tramweg Maatschappij zullen worden gedragen Van gemeentewege zal naast de bovengenoemde afscheiding van de trambaan een voetpad worden ge- maakt ter breedfe van 1 Meter, terwijl het de bedoeling is daarnaast een rijweg van klinkerbestrating te maken over eene gemiddelde breedte van 6L9 Meter. Oorspronkelijk is gedacht gedeelten van den nieuwen weg aan te leggen als bitumenweg, doch na daarover gehouden besprekingen meenen wij dit om technische redenen niet te moeten aanbevelen. Verder is het de bedoeling aan de Westzijde van dezen weg een trottoir aan te brengen. Vanaf de Edison- straat tot even voor de Munterslaan bestaat dit trottoir reeds, terwijl op andere plaatsen met de verschillende eigenaren van gronden omtrent afstand van terrein overleg wordt gepleegd. Van enkele dezer eigenaren werd toezegging verkregên, dat hiervoor kosteloos grond ter beschikking wordt gesteld. In sommige gevallen zal tot aankoop van strooken grond hiervoor moeten worden overgegaan. Een raming van kosten is opgemaakt voor het ma- ken van dezen weg met voetpaden, inclusief aankoop van strooken grond, verplaatsen van hekjes, verlenging van de rioleering en wij komen daarvoor tot een bedrag van f 42.400, terwijl voor het wijzigen der leidingen voor gas en water een bedrag van f 6600 wordt geraamd. Voor laatstgenoemde leidingen zou de omlegging van de trambaan een zeer groote verbetering betee- kenen, daar deze leidingen thans veel hebben te leiden van den verterenden invloed der vagebondeerende stroomen van de tram. In verband met al deze omsfandigheden hebben wij gemeend Uwe Vergadering te moeten voorstellen tot algeheele verbetering van den Leidschevaartweg te moeten adviseeren, waarmede de Commissie van Openbare Werken zich kan vereenigen en stellen wij U voor bijgaand besluit vast te stellen. Heemstede, 11 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 15