u 25 FEBRUARI 1926. Stichting Openbare Scholen. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 17 December 1925 werd besloten ons te machtigen ten behoeve van de ge- meente aan te koopen het perceel bouwterrein, gele- gen aan de Zuidzijde van de Overboschlaan hoek Bronsteeweg en dit terrein te bestemmen voor, de stichting eener Openbare School. De aankoop van dit terrein heeft plaats gehad voor een bedrag van f 20.175.-. Bij gemeld besluit is niet nader besproken, welke school zal worden gebouwd. Reeds in de begrooting dezer gemeente voor 1925 is door ons de wenschelijkheid te kennen gegeven over te gaan tot de stichting eener Openbare School voor Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs in het Noordelijk deel der gemeente. De behoefte aan eene zoodanige school in die omgeving doet zich in steeds sterkere mate gevoelen, zooals ook gebleken is uit een ingediend adres van een aantal ingezetenen, zoodat het ons gewenscht voorkomt, dat spoedigtot de stich- ting daarvan wordt overgegaan. Enkele jaren geleden is eene U. L. O. School ge- sticht in het bestaande gebouw der Openbare School aan den Voorweg. De leerlingen, welke echter deze school bezoeken, komen in hoofdzaak uit het midden- en noordelijk gedeelte der gemeente. De te stichten school zal meer centraal gelegen zijn, zoodat te ver- wachten is, dat het aantal leerlingen daar sterker zal toenemen dan wanneer de U. L. O. blijft in het ge- bouw, waar die thans is ondergebracht. Omtrent de te bouwen school is eene voorloopige bespreking gehouden met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspecfie haarlem. Ook deze was van oordeel, dat de bestaande U. L. O. School behoort te worden overgebracht naar het te stichten gebouw. In de school aan den Voorweg komt dan wel schoolruimte vrij, doch ook het zuidelijk deel der gemeente breidt zich sterk uif, zoodat te verwach- ten is, dat binnen niet te langen tijd meerdere lokalen voor de bestaande Lagere School noodig zullen zijn dan thans daarvoor worden gebruikt. Immers reeds nu is een gedeelte van de leerlingen eener klasse bij

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 3