26 25 MAART 1926. 11. De uitvoering der werken bedoeld sub 3 tot en met 10 zal door Burgemeester en Wethouders voor rekening van ondergeteekenden ter 'andere zijde in het openbaar worden aanbesteed en uitvoerig worden omschreven in het daartoe te maken bestek en voor- waarden. 12. Deze openbare aanbesteding zal zoo mogeliik plaats hebben binnen een maand na de overdracht bedoeld sub 2. 13. In het bestek en voorwaarden zal worden be- paald, dat Heemsteedsche werklieden, die volgens de meening van den Gemeenle-Opzichter voor het werk geschikt zijn, voorrang hebben boven werklieden van elders. De aannemer kan in overleg met den Gemeente- Opzichter deze werklieden ontslaan, indien blijkt, dat zij niet voor het werk geschikt zijn. Verder za! worden bepaald, dat de loonen, zooals die zijn opgenomen in de Landelijke Collectieve Ar- beidersovereenkomst voor de Bouwbedrjjven voor dit vverk zullen gelden, terwiil voor werklieden, die geen normaal loon kunnen verdienen, loonen zullen worden uitbetaald, naar gelang van de prestatie. üe aannemer verplicht zich, bij verschil in opvat- ting ten opzichte van de uitbetaling van loonen naar gelang van prestatie, na overleg met de door Bur- gemeester en Wethouders aangewezen Commissie, zic'.i te onderwerpen aan de uitspraak van die Com- missie. In het bestek en voorwaarden zal worden opgeno- men eene boetebepaling bij niet voldoening aan de te stellen termijnen van oplevering. 14. Voor het aansteüen van een opzichter voor toezicht op de werkzaamheden zal aan de gemeente gedurende den geheelen duur van het werk moeten worden betaalcJ een bedrag van fbO.per week. Voor verdere kosten van toezicht en algemeene kosten waaronder begrepen kos'en voor het maken van be- stek en teekeningen en uitzetten, zal aan de gemeente worden betaald een bedrag van 4 pCt. van de aan- nemingssom, met dien verstande, dat dit bedrag niet minder dan f 1500 zal bedragen. 15. Door de gemeente zullen voor rekening van ondergeteekenden ter andere zijde langs de straten, waariti Burgemeester en Wethouders dit wenschelijk achten, boomen worden geplant op een onderlingen afstand van 10 M. Om de boomen zal een rollaag van straatklinkers worden gemaakt. lö. De gemeente zal zooveel mogelijk bevorderen dat gas-, water electriciteits- en andere leidingen en buizen worden gelegd vöör dat de beharding wordt

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 22