Ontheffing artikel 15ter der Bouw- en Woningverorde- ning voor den bouw van vijf pereeelen aan den Bronstee- weg hoek Lanckhorstlaan. 25 MAART 1926. De Raad der Gemeente Heemstede Gezien een verzoek van J. M. C. Doorman, bouw- kundige, wonende te Amsterdam, om ontheffing te verleenen van art. 15ter der Bouw- en Woningveror- dening voor het bouwen van een vijftal woningen op een terrein aan den Bronsteeweg hoek Lanckhorstlaan, kadastraal bekend Sectie A no. 3564 en 3565, volgens het door hetn ingediende plan. Overwegende, dat volgens genoemd artikel der Bouw- en Woningverordening een minimum afstand van 3 Meter moet worden aangehouden van zijgevel tot zijwaartsche erfafscheiding, terwijl vier perceelen aaneengebouwd mogen worden Overwegende, dat blijkens het ingediende plan de bedoeling is deze perceelen niet aan elkander te bouwen doch zooveel mogelijk eene open bebouwing te be- vorderen wat het aanzicht aan deze omgeving zeer zeker zal verhoogen dat evenwel is verzocht op een afstand van 2.6U M. aan den Bronsteeweg te mogen bouwen vanaf den bestaanden terreingrens, alsmede om aan de Noord- zijde van het te bouwen blok van 2 woningen aan den Bronsteeweg een ruimte van 2l2 Meter open te laten in plaats van 3 Meter dat tegen de eerstgevraagde afwijking bezwaar moet worden gemaakt, aangezien die op andere wijze is op te lossen terwijl tegen het openlaten van een ruimte van Meter tusschen het meest Noordelijk te bouwen perceel en den aangrenzenden tuin van het hoekperceel geen bezwaar bestaat dat blijkens advies van den lieer Jos. Th. J. Cuypers de voorgenomen bouw eene architectonisch aanbeve- lenswaardige oplossing is Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders om het verzoek gedeeltelijk in te willigen

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 43