38 25 MAART 1926. Aanleg van wegen gelegen Noordelijk van de Zandvoortschelaan. Aan den Raad. Door den heer J. P. G- Kok, Bronsteeweg 32a te Heemstede, is verzocht om van gemeentewege over te gaan tot aanleg van de wegen op zijn terreinen Sectie B no. 919, 162, 163, 1558, 1557, 1559, 1497 en 920 gelegen Noordelijk van de Zandvoortschelaan tusschen den Heerenweg en de Leidschevaart zooals deze wegen zijn aangegeven op herziening XLll van het Uitbreidingsplan dezer gemeente. Adressant is bereid voor aanleg van straten, demping van slooten, het maken van een betonschoeiïng langs de Leid- schevaart, alsmede voor de kosten van eerste onder- houd een bedrag te betalen van f 96.000.Genoemd bedrag is berekend op aanleg der Zandvoorter Allee en de andere wegen met klinkerbestrating en tegel- of bitumentrottoirs. Wordt echter de rijstraat in de Zandvoorter Allee aangelegd als bitumenweg dan zal nog f3000.worden bijbetaald. Volgens gemaakte berekeningen doorden Gemeente- Opzichter kunnen de noodige werkzaamheden voor het genoemde bedrag van f 96.000.zonder eenige risico voor de gemeente worden uitgevoerd, terwijl hierdoor de zekerheid wordt verkregen, dat wedereen groot aantal werklieden uit deze gemeente geruimen tijd aan werk kan worden geholpen. De bedoeling is met de werkzaamheden zoo spoe- dig mogelijk een aanvang te maken en wel in com- binatie met de overige werkzaamheden voor wegen- aanleg in deze omgeving. Alvorens met de uitvoering van de werkzaamheden een aanvang wordt gemaakt zullen de terreinen be- stemd voor wegaanleg ais naar gewoonte kosteloos en om niet aan de gemeente moeten worden overge- dragen, waartegen bij adressant geen enkel bezwaar bestaat Voor het verkrijgen van regelmatige terreinen is het wenschelijk, dat door de gemeente aan concessionaris worden afgestaan de strooken bij het Rhododendron- plein en weg 118, alsmede eene achterstrook bij weg

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 55